Kocaeli Kandıra Toki Kura Sonuçları Tam Listesi

13 Nisan 2016
PAYLAŞ
Kocaeli Kandıra Toki Kura Sonuçları Tam Listesi

Kocaeli Kandıra Toki kura çekilişi yapıldı. İşte Kocaeli Kandıra Toki kura sonucu tam listesi...

Emeklilere özel geliştirilen Kocaeli Kandıra Toki Evleri kura çekilişleri bugün saban saat 10:00’da yapılda.

Kura sonucu 2+1 nitelikli toplam 272 konutun sahipleri belirlendi.

KOCAELİ KANDIRA TOKİ KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

272 konut için 2 bine yakın kişinin başvuruda bulunduğu Kocaeli Kandıra Toki Evleri projesinde bugün ki çekilişte konut almaya hak kazanamayan vatandaşların başvuru bedelleri 15 Nisan itibariyle Halk Bankası yetkili şubelerinden iade edilecek.

SÖZLEŞME AŞAMASI
-Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar Toki tarafından belirlenecek tarihte Halk Bankası Kandıra Şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklardır.

-Sözleşme imzalama aşamasında;
1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Kocaeli il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,
2. İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belgeyi,
3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,
4. Başvuru sahibi emekli ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi.
5. Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklar.

OTURMA KOŞULU ve DEVİR İŞLEMLERİ
-Emekli grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecek.
-Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecek. Ayrıca, gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, kurada hak sahibi olanların konut alma hakları iptal edilecek. Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları irat kaydedilecek ve ödenen taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilecek.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"Kocaeli Kandıra Toki Kura Sonuçları Tam Listesi" haberine ait 2 yorum

FARUK

02 Oct 2016, 17:33

kandıra tokı ozel kotlar kalan daıreler ne zaman basvuru yapacak

Yilmaz erdem

20 Jan 2017, 19:08

Toki Gebze'de emeklılere konut nezaman yapacak

Yorum Yap