Kocaeli Yeni Ulaşım Yatırımlarıyla İhya Olacak

Kocaeli Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

05 Şubat 2016
Kocaeli Yeni Ulaşım Yatırımlarıyla İhya Olacak

Yapım çalışmaları devam eden dev projeler Kocaeli'ni ulaşım üssüne çeviriyor...

Türkiye'nin sanayi kenti Kocaeli, mega projelerle ulaşım üssü hale geliyor. Kocaeli sahip olduğu 35 liman ile Türkiye gemi trafiğinin 4’de 1’ini karşılıyor. Bunun yanı sıra ise 2023 yılına kadar Gebze ve İstanbul’a ulaşan 4 adet demiryolu hattı ve 1 hızlı tren bağlantısının tamamlanması hedefleniyor. Yapım çalışmaları devam eden Kuzey Marmara ve Batı Karadeniz Otoyolu, Körfez Geçişi ve Gebze Orhangazi Otoyolu projelerinin de tamamlanmasıyla bölge ulaşım üssü olacak.

Bölgenin en önemli projesi ise İstanbul İzmir arasındaki süreyi 3 saate düşürecek olan İstanbul İzmir Otoyolu projenin İzmit Körfez Geçiş Köprüsü kısmı olarak karşımıza çıkıyor. Tamamlandığında dünyanın dördüncü en uzun açıklıklı asma köprüsünde olacak olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü, körfez geçiş süresini 6 dakikaya düşürecek. Çalışmaların hızla sürdüğü projenin Nisan 2016'da açılması planlanıyor.

Tüm bu ulaşım projeleriyle bölgeyi değerlendiren Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, "Bu ulaşım ağlarının entegrasyonuyla birlikte bölge hızlı bir büyüme yakaladı. Kartepe bölgesinde bulunan Köseköy Türkiye’nin en büyük lojistik merkezi olacak ve yük taşıma kapasitesi 600 bin tondan 1.5 milyon tona ulaşacak. Kocaeli'nin lojistik sektörünün 2023 yılında dünya standartlarında hizmet veren ve gelişim potansiyeli yüksek bir konumda olacağına inanıyoruz” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İzmir Büyükşehir Belediyesi 107 milyon TL'lik ihale düzenleyecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi 107 milyon TL'lik ihale düzenleyecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar Uzundere'de 107 milyon 513 bin 904 lira bedelle inşaat yaptı

21 Eylül 2017


Novi Bazaar Gaziosmanpaşa’da 176 Bin TL’ye ev sahibi olma fırsatı

Novi Bazaar Gaziosmanpaşa’da 176 Bin TL’ye ev sahibi olma fırsatı

Gaziosmanpaşa’da inşa edilen Novi Bazaar Gaziosmanpaşa projesindeki konutlar 176 bin TL’den başlayan

21 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat