Kocaeli’nde 53 Milyon TL’lik Yatırımların Temeli Atıldı

DSİ tarafından Kocaeli’nde hayata geçirilen İhsaniye Barajı ve İnebeyli Göleti’nin temeli atıldı….

22 Ocak 2016
Kocaeli’nde 53 Milyon TL’lik Yatırımların Temeli Atıldı

DSİ tarafından Kocaeli’nde hayata geçirilen İhsaniye Barajı ve İnebeyli Göleti’nin temeli atıldı….

DSİ tarafından Kocaeli’de yaptırılan İhsaniye Barajı ve İnebeyli Göleti’nin temelleri atıldı.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen temel atma törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Kocaeli İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Karadeniz, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel ve çok sayıda davetli katıldı.

Kocaeli’nde son 13 yılda 17 milyar TL’lik yatırım yapıldığına dikkat çeken Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “ “Son 13 yılda 17 milyar TLlik bir yatırımı alan Kocaelimiz bugün bu yatırım zincirine 53 milyon TL’lik toplam olan ama rakam olarak ifade edilenin çok daha fazlasını insanımıza taşıyacak 2 yatırımla taçlanıyor. Her nerede insanla ilgili bir sorun varsa onu çözmek durumunda olan bir anlayışın son halkası budur” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da, “Kocaeli'ye 61 milyon 200 bin TL’lik bir müjdeyle geldik bugün. Kocaeli’nin su ihtiyacı çok fazla. Ben İSKİ Genel Müdürü olduğum dönemde biz İstanbul’dan Gebze bölgesine su veriyorduk. Eski Türkiye’de bir gölet 25 yılda 45 trilyon TL’ye bitmiş. Biz aynı göleti 18 ayda sulaması dahil 4 buçuk milyon TL’ye bitiriyoruz. İşte Eski Türkiye ile Yeni Türkiye’nin farkı bu. İhsaniye barajının ardından yapacağımız Avcıdere ve Akmeşe barajları ile inşallah Kocaeli’ye 2050 yılına kadar su sıkıntısı çektirmeyeceğiz”dedi.

28 Ekim 2018’de saat 13:59’da tamamlanması planlanan İhsaniye Barajı ve İnebeyli Göleti projesinin tamamlanması 1 dakika dahi gecikirse inşaat firmasının Kocaeli’nin Karamürsel ilçesine 12 derslikli bir okul yapmasına karar verildi. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Emlak Bankası yeniden kuruluyor

Emlak Bankası yeniden kuruluyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, inşaat ve emlak sektörünü desteklemek üzere bankacılık yap

14 Temmuz 2017


İMSAD'dan 15 Temmuz mesajı

İMSAD'dan 15 Temmuz mesajı

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümü nedeniyle İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan

13 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat