Kocaeli'nde vatandaşlara uyarı: Arsanızı satmayın, değer kazanacak!

Kocaeli'nde arsa fırsatçılarına karşı önemli uyarılar yapıldı.

12 March 2021
Kocaeli'nde vatandaşlara uyarı: Arsanızı satmayın, değer kazanacak! Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, büyükşehir meclis toplantısında önemli konulara değindi. Başkan Büyükakın, vatandaşlara arsa satışlarında fırsatçılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından aktarılan habere göre, Çuhane Caddesi ve Kocaeli Stadyumu yolunda kamulaştırma yapılacağını belirten Başkan Büyükakın, iki fırsatçının imar düzenlemesi öncesi bölgeden arsa toplamaya başladığını dile getirere, "Şimdi isimlerini açıklamıyorum ama onlar kendilerini çok iyi biliyor. Gerekirse isimlerini de vereceğim" diye konuştu. Bu iki bölgedeki arsaların kamulaştırma maliyetinin ortadan kaldırılması amacıyla imara açılacağı belirtildi.

"KİMSE ARSASINI SATMASIN"

Söz konusu bölgelerde imar düzenlemesi yapılacağını belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, "Bazı kişilerin spekülasyon için arsa topladığını duyduk. Onlara fırsat vermemek için buradaki çalışmayı şimdiden açıkladık. Kimse arsasını satmasın. Yerleri değer kazanacak" diye konuştu.

KOCAELİ STADYUMU'NDAKİ BÖLGE TARIM ALANI OLMAKTAN ÇIKIYOR

Kocaeli Stadyumu’na yapılacak yolla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Büyükakın, "Projeler imar planına işledi. Kamulaşma çalışmalarına başlandı ancak henüz uzlaşma sağlanamadı. Mutlak tarım alanları… Farklı alanlar içerisine sıkışmış bir yer. Bu alanın tarımdan çıkartılması ile ilgili süreci başlatıyoruz. Geçtiğimiz yıl 15 milyon liralık bir kamulaştırma bedeli vardı" ifadelerini kullandı.

Çuhane Caddesi'ndeki çalışmalardan da bahseden Büyükakın, "Her iki tarafından tarihi çınar ağaçları olduğu için bu yolu genişletme şansımız yok. Güney Marmara Otoyolu yapıldığında bu bölgeye D-100'den bir bağlantı yapılması gerekiyor. Burada da sadece kamulaştırmaya 50 milyon TL vermememiz gerekiyor. Meclis gündemine gelmeden önce size anlatmak istedik" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum