Komşuda Ambargo Kalktı Yatırımcılar Harekete Geçti

20 Ocak 2016
PAYLAŞ
Komşuda Ambargo Kalktı Yatırımcılar Harekete Geçti

İran’a konulan ekonomik ambargonun kaldırılması ile birlikte yatırımcılar atağa kalktı. İran küresel yatırımcıları bekliyor…

Türkiye’nin sınır komşusu İran’a konulan ekonomik ambargonun kalkması ile birlikte yatırımcılar harekete geçti.

Yabancıya konut satışında gayrimenkul sektörünü olumlu yönde etkilemesi beklenen ambargonun kalmasıyla İran kapılarını küresel yatırımcılara sonuna kadar açtı.

Büyük yatırımcıların henüz girmediği son büyük ekonomi olan İran pazarına Türkiye dahil pek çok ülkeden ziyaretler başladı.

Yakın ve uzun vadede Türk ekonomisine de hareket getirmesi öngörülen iran’ın ambargonun kalması ile birlikte dev alt yapı projelerine yöneleceği düşünülüyor.

Türkiye-İran arasındaki iş hacminin 30 milyar dolar civarına ulaşmasını beklediklerini söyleyen Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, gayrimenkul ve inşaat alanında iki ülke arasında önemli işbirliği yapacağımızı düşünüyorum dedi.

Şubat ayında Tahran’ı ziyaret edeceklerini belirten Akbal, “Mevcut projelerimizin tanıtımını gerçekleştirip, İran’daki fırsatları masaya yatıracağız. Yıllardır biriken altyapı ve toplu konut projeleri ile İran bizim için de yeni iş fırsatlarının bulunduğu çok önemli bir pazar olacak. Özellikle ambargo nedeniyle kentlerin yüzünün yenilenmesi gerekiyor. Bunun Türk müteahhaitleri için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi.


"Komşuda Ambargo Kalktı Yatırımcılar Harekete Geçti" haberine ait yorum yok

Yorum Yap