Konuralp Kültür ve Turizmin Yeni Adresi Haline Geliyor!

07 Ekim 2015
PAYLAŞ
Konuralp Kültür ve Turizmin Yeni Adresi Haline Geliyor!

Düzce Konuralp'te hazırlanan Doğu Marmara Antik Kent Projesi ile bölgenin kültür ve turizmin yeni adresi haline gelmesi planlanıyor...

Düzce Belediyesi AB Proje Ofisi tarafından hazırlanan ve MARKA'dan hibe almaya hak kazanan Doğu Marmara Antik Kent Projesi ile bölgenin turizm potansiyelini ortaya çıkartılarak Konuralp, kültür ve turizmin yeni adresi haline gelecek.

2015 yılı teklif çağrısı usulüyle çıkılan Mali Destek Programı kapsamında Düzce Belediyesi AB Proje Ofisi tarafından hazırlanan Doğu Marmara Antik Kent Projesi (AK Proje) MARKA'da 1 milyon 214 bin 368 Türk Lirası hibe almaya hak kazandı.

2015 yılı Ağustos ayında imzalanan finansman sözleşmesiyle birlikte yürürlüğe giren Doğu Marmara Antik Kent Projesi, Ekim ayı içinde düzenlenecek açılış toplantısıyla faaliyetlerine başlayacak.
Düzce Belediyesi tarafından yürütülecek olan Doğu Marmara Antik Kent Projesi kapsamında Konuralp'te arkeo park oluşturulacak. Antik Tiyatro ve çevresinde sokak sağlıklaştırması, çevre düzenlemesi yapılacak. Seramik atölyeleri oluşturularak sertifikalı kurslar verilecek. Açık Hava Kent Müzesi oluşturulacak, ev pansiyonculuğu gerçekleştirilecek. Oryantiring organizasyonlar gerçekleştirilerek Turizm Enformasyon Ofisi kurulacak. Tanıtım toplantıları düzenlenerek afiş, broşür ve tabelalar hazırlanacak. Bu kapsamda tarihi, doğal ve kültürel mirasın korunmasına katkı sağlanarak Konuralp'in turizm ayağı ön plana çıkartılacak.

Doğu Marmara Antik Kent Projesi, bölgenin turizm potansiyelini ortaya çıkaracak bir proje olma niteliği taşırken Konuralp, kültür ve turizm çeşitliliğinin bölgemizdeki adresi haline gelecek.İHA


"Konuralp Kültür ve Turizmin Yeni Adresi Haline Geliyor!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap