• Diğer Haberler
  • Konuralp Kültür ve Turizmin Yeni Adresi Haline Geliyor!

Konuralp Kültür ve Turizmin Yeni Adresi Haline Geliyor!

Düzce Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

07 Ekim 2015
Konuralp Kültür ve Turizmin Yeni Adresi Haline Geliyor!

Düzce Konuralp'te hazırlanan Doğu Marmara Antik Kent Projesi ile bölgenin kültür ve turizmin yeni adresi haline gelmesi planlanıyor...

Düzce Belediyesi AB Proje Ofisi tarafından hazırlanan ve MARKA'dan hibe almaya hak kazanan Doğu Marmara Antik Kent Projesi ile bölgenin turizm potansiyelini ortaya çıkartılarak Konuralp, kültür ve turizmin yeni adresi haline gelecek.

2015 yılı teklif çağrısı usulüyle çıkılan Mali Destek Programı kapsamında Düzce Belediyesi AB Proje Ofisi tarafından hazırlanan Doğu Marmara Antik Kent Projesi (AK Proje) MARKA'da 1 milyon 214 bin 368 Türk Lirası hibe almaya hak kazandı.

2015 yılı Ağustos ayında imzalanan finansman sözleşmesiyle birlikte yürürlüğe giren Doğu Marmara Antik Kent Projesi, Ekim ayı içinde düzenlenecek açılış toplantısıyla faaliyetlerine başlayacak.
Düzce Belediyesi tarafından yürütülecek olan Doğu Marmara Antik Kent Projesi kapsamında Konuralp'te arkeo park oluşturulacak. Antik Tiyatro ve çevresinde sokak sağlıklaştırması, çevre düzenlemesi yapılacak. Seramik atölyeleri oluşturularak sertifikalı kurslar verilecek. Açık Hava Kent Müzesi oluşturulacak, ev pansiyonculuğu gerçekleştirilecek. Oryantiring organizasyonlar gerçekleştirilerek Turizm Enformasyon Ofisi kurulacak. Tanıtım toplantıları düzenlenerek afiş, broşür ve tabelalar hazırlanacak. Bu kapsamda tarihi, doğal ve kültürel mirasın korunmasına katkı sağlanarak Konuralp'in turizm ayağı ön plana çıkartılacak.

Doğu Marmara Antik Kent Projesi, bölgenin turizm potansiyelini ortaya çıkaracak bir proje olma niteliği taşırken Konuralp, kültür ve turizm çeşitliliğinin bölgemizdeki adresi haline gelecek.İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Küçükyalı’da hayata geçirilen Hilltown AVM projesi 27 Ekim Cuma günü kapılarını açacak.

17 Ekim 2017


RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

Girişimciliğe teşvik edici çalışmalar yürüten RE/MAX Türkiye, gayrimenkul sektöründe çalışan ya da ç

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.