Konut Alacaklara Önemli Uyarı

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, faiz oranlarının inmesini bekleyen konut yatırımcılarını uyardı. Güleroğlu, faizler indiğinde konut

19 Nisan 2016
Konut Alacaklara Önemli Uyarı

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, faiz oranlarının inmesini bekleyen konut yatırımcılarını uyardı. Güleroğlu, faizler indiğinde konut fiyatları da yukarı çıkacak dedi..

İngiliz emlak şirketi Knight Frank'ın küresel konut şehirler endeksinde 156 kentteki fiyat değişikliklerini hesapladığı rapora göre, Türkiye'de en çok artış yüzde 25'lik oranla İstanbul'da görüldü.  İzmir yüzde 16,5’lik artışla 6. sırada yer alırken Ankara ise yüzde 12,4 ile 13. sırada yer aldı.

YATIRIMCILAR İZMİR’E KAYDI
Konuyla ilgili AA’ya açıklamada bulunan İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, daha önce fiyat artışında İstanbul, Ankara, İzmir şeklinde olan sıralamanın, artık İstanbul, İzmir, Ankara şekline dönüştüğünü söyledi. Güleroğlu, bunun nedenin ise istanbul’daki yüksek artış nedeni ile yatırmcıların İzmir’e kaymasına bağladı.

İKİNCİ ELDE FIRSAT VAR
Yeni yapılan konutların aksine ikinci el konutlarda ciddi fiyat artışı olmadığına dikkat çeken Güleroğlu, ev almak isteyen küçük yatırımcıların konut kredisi faiz oranının yüzde 1,20'lerden yüzde birin altına düşmesini beklemesi nedeniyle ikinci el konut satışlarında da durgunluk olduğunu söyledi.

FAİZİN DÜŞMESİNİ BEKLERKEN...
Yılın ikinci 6 aylık bölümünde piyasanın daha hareketli olacağına inandığını dile getiren Güleroğlu, "Burada yatırımcının dikkat etmesi gereken bir nokta var, faiz oranları aşağıya indiğinde konut fiyatları da yukarı çıkacak. Arzın talebi karşılayamamasından kaynaklı. Sonuçta küçük yatırımcının ev alacak kişilerin buna dikkat etmesi gerekiyor. Herkes piyasaların yatışmasını sakinlemesini bekliyor. Bu fırsat aslında. Piyasa durgun olduğu için uygun fiyata konut alınabilir” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Olive Sarıyer Evleri lansmana özel satışlar yatırımcılara sunuldu

Olive Sarıyer Evleri lansmana özel satışlar yatırımcılara sunuldu

Yapıdem Gayrimenkul imzasıyla Sarıyer’in Maden Mahallesi’nde inşa edilen Olive Sarıyer Evleri, lansm

21 Eylül 2017


Alan Panorama 3 projesi 475 bin TL’ye 3+1 konut satıyor

Alan Panorama 3 projesi 475 bin TL’ye 3+1 konut satıyor

Rengin İnşaat tarafından Kocaeli’de Alan Panorama 3 projesi 475 bin TL’ye 3+1 ev sahibi olma fırsatı

21 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat