Konut Alıcısının Dikkat Ettiği 4 Ana Kriter!

İstanbul Başakşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

03 Eylül 2015
Konut Alıcısının Dikkat Ettiği 4 Ana Kriter!

Markalı konut projelerinden ev satın almayı planlayanlar genellikle bu 4 ana kriteri göz önünde bulundurarak seçimini yapıyor.

Son yıllarda konut piyasasındaki hareketlilik, özellikle büyükşehirlerde inşa edilen markalı konut projeleriyle büyük artış gösteriyor. Klasik ev anlayışı değişirken, lüks projelerden konut sahibi olmak isteyenler, birçok konut projesi arasından tercih yapıyor.

Sinan Gayrimenkul’ün, Bahçeşehir’de yükselen Sky Bahçeşehir Projesi üzerinden yaptığı araştırmada, konut alıcılarının markalı ve lüks projeler arasında tercih yaparken en çok yatırım değerine önem verdiği sonucu çıktı.

Sinan Gayrimenkul, Sky Bahçeşehir Projesi’ne gelen bin talep üzerinden yaptığı araştırmada; konut alıcılarına ‘Lüks ve markalı projeler arasında seçim yaparken tercihinizi belirleyen ana unsur nedir?’ sorusunu yöneltti. Yapılan anket sonucunu değerlendiren Sinan Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alrashdan ‘İnşaat sektöründe de birçok sektörde olduğu gibi binlerce oyuncu var. Dolayısıyla konut alıcılarının da çok fazla seçeneği bulunmakta bu da alıcı için zor bir seçim sürecini beraberinde getiriyor. Sektördeki tecrübemiz ve pazar analizlerimizle sektörün nabzını tutarak projelerimizi şekillendiriyoruz.

En son yaptığımız araştırma hem sektöre ışık tuttu hem de Sky Bahçeşehir’in markalı projeler arasında neden tercih edildiğini gösterdi’ diyerek araştırmada markalı konut alıcısının tercihini belirleyen etkenleri sıraladı :

1. YATIRIM DEĞERİ

Markalı konut projeleri arasında tercih yaparken, ister oturumluk ister yatırımlık olsun yatırım değerine ilk sırada bakılıyor. Projenin değerini ise başta bölgenin yatırım değeri belirliyor. Örnek vermek gerekirse 3. Köprü, 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul Projesi gibi İstanbul’un yönünü değiştirecek projelere yakınlığı, ulaşım kolaylığı, çevresindeki yaşam alanları gibi unsurlar projenin prim yapmasını sağladığı için tercih sebebi oluyor.

2. ÖDEME SEÇENEKLERİ

Konut alıcısı için ikinci önemli tercih nedeni ise ödeme kolaylığı. Yapılan kampanyalar alıcının hayalindeki eve ulaşabilmesi için önem taşıyor. Sky Bahçeşehir Projesi için yaptığımız kampanyalarda da bunu ölçümlüyoruz. En son hayata geçirdiğimiz yüzde 5 peşinat kampanyası çok olumlu karşılanıyor. Zira düşük bir peşinat vererek markalı ve prim vadeden lüks bir projeden ev sahibi olma imkanı sağlıyor.

3. TESLİM SÜRESİ

Üçüncü sırada ise projenin ne kadar sürede teslim edileceği yer alıyor. Alıcı için teslim tarihi çok önemli. Kirada oturuyor ise bir an önce kiradan kurtulmak, tamamen yatırım amaçlı almış ise bir an önce değerlendirmek istiyor. Bunun garantisi de firmanın daha önce teslim ettiği projeler oluyor. Firmanın mali gücü ve tecrübesiyle teslim sorunsuz ve erken oluyor. Sky Bahçeşehir’i de kısa sürede teslim edecek olmamız alıcıya büyük avantaj sağladığı için tercih edilmemizi sağlayan unsurlardan.

4. SOSYAL DONATILAR

Son sırada ise sosyal donatılar var. Markalı Konut projeleri, insanlar için kaliteli yaşam alanları sunmayı hedefler. İş ve ev arasında geçmeye başlayan yaşantılara sosyallik katan restoranlar, parklar, bahçeler ve sosyal aktivite merkezleri komşularla hoş vakit geçirmeyi de sağlar. Aynı zamanda güvenli ve rahat yaşam alanları sağlayıp konforlu evlerde huzurlu ve saygın bir yaşam sunar. Aslında kişi ev alırken yaşam standarttı da satın alır. Burada da özgün, fark yaratan tasarım ve donatılar öne çıkıyor. Biz de bunun bilinciyle Sky Bahçeşehir’de sosyal donatılara çok önem verdik. Kaykay parkurlarından dev satranç alanına kadar her şeyi düşündük. Bu da fark yaratmamızı sağladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

Aydogan karagöz.

17 Nov 2015, 03:09

Slm. Ben Amerika'dan. Yazıyorum. Dayreleriniz hangi. Illerde. Var fiyatları. Ne kadar. Yada. Taksitle. Varmi. Ne. Kadar. Fiyatları ayrıntı. Ile yazarsanız. Sevinirim. Saygılar.


GÜNDEM HABERLERİ


Konutta KDV indirimi ne zaman bitiyor?

Konutta KDV indirimi ne zaman bitiyor?

İnşaat sektöründe yapılan düzenleme ile vergi oranları düşürülmüştü. Peki, konutta KDV indirimi ne z

10 Eylül 2017


Konut kredisi faiz oranları güncellendi

Konut kredisi faiz oranları güncellendi

Eylül 2017'de konut kredisi faiz oranları bazı bankalarca güncellendi. İşte güncel haliyle konut kre

10 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.