Konut almak isteyenlere 'fazla beklemeyin' tavsiyesi

Konut satışlarında büyük canlılık yaşanırken fiyatlarda da artışlar oluyor.

20 July 2020
Konut almak isteyenlere 'fazla beklemeyin' tavsiyesi Haziran ayının başında kamu bankaları tarafından başlatılan tarihin en düşük maliyetli konut kredisi fırsatı sonrasında Türkiye genelinde konut satışları canlanmış ve geçtiğimiz ay rekor kırılmıştı. Konut satışlarında yaşanan hareketliliğin bu ay da sürdüğü belirtilirken sektör temsilcilerinden konut yatırımı yapmak isteyen vatandaşlara tavsiyeler geldi.

Milliyet'te yer alan habere göre, koronavirüs salgını sonrasında özellikle bahçeli konutlara olan talebin artmasıyla bu konut tiplerinde fiyat artışları görüldü. Konut fiyatlarında artışlar İzmir'in birçok ilçesinde de görüldü. Öte yandan Haziran ayında İzmir'deki konut satışları, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 250 oranında arttı.

"YILIN İKİNCİ YARISI HAREKETLİ GEÇECEK"

Konut sektörünün geleceği hakkında değerlendirmelerde bulunan Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kalı, "2020 yılının özellikle ikinci yarısı inşaat sektörü açısından hareketli geçecek. Benim tavsiyem ev almak veya yatırım yapmak isteyenler daha fazla beklemesin. Artan konut fiyatı trendi yükselerek devam edecektir" diye konuştu.

Tanyer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer ise İzmir'deki konutların İstanbul'daki örneklerine göre hem daha kaliteli hem de daha uygun koşullarda satılabildiğine dikkat çekerek, "Koronavirüs salgınının etkilerinin azalmasıyla birlikte şehir dışından ve yurtdışından da talepler artmaya başladı. Kentimizin sektör açısından önü açık" diye konuştu.

"KONUT YATIRIMI YENİDEN GÜVENİLİR OLDU"

Sektörün son durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Coordinat Yapı Kurucu Ortağı Caner Tan, pandemi sonrasında konut ve gayrimenkul piyasası yeniden güvenilir yatırım aracı olarak değerlendirildiğini belirterek, "Önümüzdeki süreçte biz de firma olarak İzmir'de farklı lokasyonlarda villa tarzı konut yapmak için araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Bir diğer konu da, öğrenciler artık yurt yerine 1+1 tarzı konutlarda yaşamak istiyor. Bu nedenle bu tarz konutlara olan talebin de yaz son itibariyle artacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum