Konut aramalarında en belirleyici özellik ulaşım

TÜİK’in yayımladığı verilere göre en çok konut aranan şehir İzmir olurken, arama kriterlerinin başını ‘kiralık konut’ ve ‘ulaşım olanakları’ çekiyor.

07 Ağustos 2017
Konut aramalarında en belirleyici özellik ulaşım Milliyetemlak.com’un paylaştığı verilere göre, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’ten yapılan resmi açıklamaya göre Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri olan İzmir, Temmuz ayı boyunca en çok konut aranan il ve en çok aranan konut tipinin ise kiralık konut olduğu verileri kaydedildi. Bir önceki aya göre Temmuz ayında aramalar yüzde 15 artış gösterirken öne çıkan arama ise ‘kiralık konut’ olarak kayıtlara geçti. En çok konut aranan diğer şehirlerin ise İstanbul, Ankara ve Mersin olduğu görüldü. Arama verilerinde ikinci sırada bulunan İstanbul’da ise en çok aranan bölge Avrupa Yakası oldu.

Konut aramalarında çok aranan detayın ise ‘metroya yakın’ ibaresi olduğu belirlendi. Bunun yanı sıra ‘havaalanına yakın’, ‘otopark’ ve ‘acil’ ibarelerinin de aramalarda yer aldığı saptandı. Değişen ve gelişen ulaşım haritalarıyla birlikte ev sahibi olacakların konut alacakları bölgenin belirleyici özelliği olarak ulaşımı ilk sıraya aldığı görüldü.

 


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası’ndan 7 arsa satacak

İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası’ndan 7 arsa satacak

İstanbul Defterdarlığı Bağcılar, Silivri, Beylikdüzü ve Çatalca’da konumlanan 7 arsasını ihaleye sun

18 Kasım 2017


Gebze Ahu Evleri fiyatları 375 bin TL'den başlıyor

Gebze Ahu Evleri fiyatları 375 bin TL'den başlıyor

Kocaeli Gebze'de yükselen Gebze Ahu Evleri projesinde inşaat çalışmaları sürüyor.

18 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.