Konut dünyası alınan tedbirlerden memnun

Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde alınan ekonomik tedbirler konut dünyasında olumlu karşılandı.

26 March 2020
Konut dünyası alınan tedbirlerden memnun Tüm dünyaya olduğu gibi ülkemizde de etkilerini göstermeye başlayan Koronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz günlerde birçok sektörü içeren ekonomik tedbir paketi açıklanmıştı. 16 sektöre 6 ay vergi ertelemesi gibi olanakların sunulduğu tedbir paketi, konut dünyasında olumlu tepkilerle karşılandı.

'Ekonomik İstikrar Kalkanı' paketi hakkında değerlendirmelerde bulunan Erkanlı Holding Genel Müdürü Evrim Karayel, "İnşaat şirketlerinin nakde maksimum ihtiyaç duyduğu bu dönemde alınan kararı yerinde ve doğru buluyorum. Şirketlerimize kısa bir soluk yaratacak olan bu kararın başka kararlarla da desteklenmesi gerekli" diye konuştu.

"ÇALIŞMALARIN SÜRMESİ ADINA ÖNEMLİ"

Bu tedbirlerin inşaat şantiyelerinde çalışmaların devam etmesi için önemli bir destek olacağından bahseden Evrim Karayel, "İnşaat sektörü, bu süreçlerde büyük bir yara aldı. Yaraların sarılarak sektörün tekrar harekete geçmesi için zamana ihtiyaç olacak. Bu zaman diliminde firmalarımıza başta vergi avantajları ve personel giderleri için SGK teşviklerinin artırılması büyük önem arz ediyor. Ayrıca vatandaşın yatırım psikolojisinin tekrar artması için KDV indirimlerinin yeniden gündeme alınmasının da son derece önemli olduğu kanaatindeyiz" diye konuştu.

"ALINAN KARARLARIN DESTEKÇİSİYİZ"

Emlakçılar tarafından da oluşturulan tedbir paketine destek geldi. Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, Türkiye'nin bu salgına karşı başarılı bir çalışma yürüttüğünü belirterek, "Ekonomik, ticari olarak bu durumdan belki de zarar göreceğiz ama bu tür önlemlerin alınmasından yanayız. Türkiye bu olayı birçok ülkeye göre daha iyi atlatacaktır. Toplumumuzun geleceği açısından hükümetimizin aldığı kararlarının tam destekçisiyiz. Konya Emlakçılar Odası üyelerimiz tüm alınan kararları harfiyen uygulamaktadır" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum