• Emlak Haberleri
  • Konut dünyasında internetten satış dönemi başlıyor

Konut dünyasında internetten satış dönemi başlıyor

"Evde kal" çağrılarının yapıldığı şu günlerde konut dünyasındaki satış dinamikleri değişiyor.

29 March 2020
Konut dünyasında internetten satış dönemi başlıyor Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınından etkilenmemek adına bazı sektörler kendi bünyelerinde farklı yönelimlere başvuruyor. Gayrimenkul sektörü de satışların etkilenmemesi adına internetten konut satışının yaygınlaştırılmasını hedefliyor.

Koronavirüs salgınının global olarak hissedilmesinden sonra çok sayıda gayrimenkul fuarının iptal edildiğini öğrenildi. Dünyanın önde gelen gayrimenkul fuarları için ilk olarak tarihin ileri bir zamana ertelenmesi düşünülse de sonrasında 'dijital fuarcılık' dönemi devreye girdi.

Yenişafak'ın haberine göre, her yıl Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen ve gayrimenkul sektörünün en prestijli fuarlarından biri olarak kabul edilen MIPIM'in 25 Mart olan düzenlenme tarihi 2 Haziran'a ertelenmişti. Ancak sonrasında MIPIM'in internet ortamında 'MIPIM Connect'e dönüştürülmesi kararı alındı.

DÜNYADA BİR İLK YAŞANACAK

MIPIM 2020 Fuarı'yla bir ilk yaşanacak ve fuara katılan firmalar projelerini internet ortamında tanıtacak. Fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan Reed MIDEM Emlak Bölümü Direktörü Filippo Rean, "Virüsün hızlı yayılması, yıkıcı etkisi ve belirsiz gelişimi göz önüne alındığında, haziran ayında Cannes'da büyük bir MIPIM fuarının gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığı açıktır. Bu yılın sonuna kadar geleneksel bir MIPIM organize etmek mümkün olmadığından, sonbaharda Paris'te müşteriler için farklı bir toplantı şekli ve dijital bir deneyim olan MIPIM Connect'i planlıyoruz. Bunlar endüstrinin toparlanmaya başlamasına yardımcı olmayı amaçlıyor ve Mart 2021'de Cannes'daki MIPIM'in öncüleri" ifadelerini kullandı.

NİSAN AYINDA KAYITLAR AÇILACAK

Eylül ayında düzenlenmesi planlanan MIPIM Connect Fuarı'na katılım göstermek isteyen gayrimenkul firmalarının Nisan ayı içerisinde kayıtlara başlayabilecekleri belirtildi. Öte yandan fuarın ücretsiz olacağı ifade edildi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum