Konut Fiyatlarına Avrasya Tüneli Dopingi

Avrasya Tüneli güzergahında yer alan bölgelerde kiralar yüzde 25, konut fiyatları ise yüzde 41 oranında artış gösterdi...

03 Ekim 2016
Konut Fiyatlarına Avrasya Tüneli Dopingi Avrasya Tüneli güzergahında yer alan bölgelerde kiralar yüzde 25, konut fiyatları ise yüzde 41 oranında artış gösterdi...

Kazlıçeşme ve Göztepe arasındaki ulaşım mesafesini 100 dakikadan 15 dakikaya düşürecek olan Avrasya Tüneli 20 Aralık'ta hizmete açılıyor. Geçtiği yerde emlak fiyatlarını uçuran tüm ulaşım projeleri gibi Avrasya Tüneli de güzergahı üzerindeki konut fiyatlarını arttırdı.

Avrasya Tüneli Acıbadem, Koşuyolu, Ünalan, Hasanpaşa, Merdivenköy, Cankurtaran, Yenikapı ve Yedikule mahalleleri ile Zeytinburnu ilçesindeki gayrimenkul fiyatlarını etkiledi. TSKB Gayrimenkul Değerleme'nin araştırmasına göre bu bölgelerde son 1 yılda kiralar yüzde 25, konut fiyatları ise yüzde 41 oranında arttı.

Değer artışı en fazla Merdivenköy, Koşuyolu ve Acıbadem'de görülürken, Zeytinburnu ve Bakırköy sahil hattında da değer atışı olacağı öngörülüyor. Avrupa yakasında yakın zamanda Güngören, Bahçelievler ve Merter’de de fiyat artışı bekleniyor.

GEÇİŞ ÜCRETİ 4 DOLAR+KDV
20 Aralık'ta açılması planlanan Avrasya Tüneli 5.4 kilometrelik bölümü deniz tabanında olmak üzere toplam 14.5 uzunluğa sahip. Yalnızca otomobil ve minibüslerin kullanabileceği tünel 2 şeritli ve 2 katlı olarak inşa edildi.

Avrasya Tüneli geçiş ücreti otomobiller için 4 dolar+KDV, minibüsler için 6 dolar+KDV olarak belirlendi. Her iki yönde de ödeme yapılıyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.