Konut kampanyasına daha ilk günden talep yağdı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da desteğiyle başlatılan konut kampanyasından yararlanmak isteyenler daha ilk günden 5 bin talep formu oluşturdu. Emlak Konut’un internet sitesini ziyaret edenlerin sayısı ise 500 bini geçti.

30 August 2018
Konut kampanyasına daha ilk günden talep yağdı İnşaat sektörünün öncü kuruluşlarından Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve İstanbul İnşaatçılar Derneği’nin (İNDER) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da desteğini alarak geliştirdikleri yeni konut kampanyasına daha ilk günden binlerce vatandaş akın etti. Düşük faizli ve indirimli olarak ev sahibi olmak isteyenler, kampanya kapsamında yer alan projelerin satış ofislerini doldurdu. Kampanyaya katılım gösteren firmaların telefonları ise hiç susmadı.

31 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek kampanya kapsamında sunulacak olan yüzde 0.98 faiz, 120 taksit, yüzde 10 peşinat ve yüzde 10 indirim imkanından yararlanmak isteyenler 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde 5 binden fazla talep formu oluşturdu. Kampanyaya çok sayıda projesiyle katılan Emlak Konut’un internet sitesini ziyaret edenlerin sayısı ise 500 bini geçti.

İLK GÜNDEN KONUT SATIŞI YAPILDI

Daha ilk günden çok büyük bir rağbet ile karşılaştıklarını belirten İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, şirketin telefonlarının kilitlendiğini ve telefonda bekleme süresinin 25 dakikaya kadar çıktığını söyledi. ‘Sektörde yer yerinden oynadı’ ifadelerini kullanan Durbakayım, ilk günden Denizli’de 3 adet konut satışı gerçekleştirdiklerini ve bu ilginin kar topu gibi büyümesini beklediklerini ifade etti.

KAMPANYAYA KATILMAK İSTEYEN FİRMALAR VAR

Konut almak isteyenlerin yanı sıra kampanyaya dahil olmak isteyen firmaların da bulunduğunu söyleyen Nazmi Durbakayım, ‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ kampanyasının normal bir kampanyadan öte bir milli birlik kampanyası olduğunu ve Urfa’dan Malatya’dan arayan bazı firmaların da kampanyaya katılmak istediklerini dile getirdi.

KONUT SATIN ALMANIN TAM ZAMANI

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ise, bu kampanya ile konut alıcısına çok büyük bir fırsat yaratıldığını ve ev almanın eskisinden çok daha cazip bir hale geldiğini ifade etti. Son bir gündür çok sayıda telefon ve bilgilendirme talep formu aldıklarını kaydeden Yılmaz, oluşan bu hareketliliğin kısa zamanda satışa döneceğini söyledi.

1 GÜNDE 1 AYLIK TALEP OLUŞTU

Kampanya ile ilgili konuşan isimlerden NEF Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, bu dönemde konut satın almanın oldukça avantajlı olduğunu ve daha ilk günden çok büyük bir ilgiyle karşılaştıklarını söyledi. Çağrı merkezlerinde inanılmaz bir hareketliliğin olduğunu söyleyen Timur, kampanyaya yalnızca yerli yatırımcıların değil yabancı yatırımcıların da yoğun bir rağbet gösterdiğini ifade etti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum