‘Konut Konferansı 2014’ 25 Kasım’da Gerçekleştirilecek

Emlak ve gayrimnekul piyasasının mihenk taşı konutu, tüm boyutlarıyla ele alan Konut Konferansı bu yıl 5'inci kez gerçekleşecek.

18 Kasım 2014
‘Konut Konferansı 2014’ 25 Kasım’da Gerçekleştirilecek

Emlak ve gayrimnekul piyasasının mihenk taşı konutu, tüm boyutlarıyla ele alan Konut Konferansı bu yıl 5'inci kez gerçekleşecek.

25 Kasım’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek Konut Konferansı bu yıl, “Önemli olan büyüklük mü?” sorusuyla sektöre ayna tutmayı hedefliyor.

Çağdaş mimarlığın öncülerinden Massimiliano Fuksas, görsel ve performans sanatları ile mimarlık etkileşiminde disiplinerarası tasarım sunan Diller Scofidio Renfro, ortağı Charles Renfro ve kıtalararası araştırmacı ödüllü tasarım ofisi Urban-Think Tank kurucularından Alfredo Brillembourg’un katılacağı Konut Konferansı 2014’te, Türkiye’nin konut sektörüne ilişkin güncel konuları da masaya yatırılacak.

ÖNEMLİ OLAN BÜYÜKLÜK MÜ?

Son on beş yıldır Ticari Gayrimenkul pazarını tetikleyen, Türk yapı sektörünün lokomotifi olan konut sektörü yıllık yaklaşık 500.000 dolayında konut ihtiyacı olan Türkiye’de, yalnızca inşaat sektörü için değil Türkiye ekonomisi için yaşamsal önemde. Konferansta, artan konut arzının piyasadaki rekabet baskısını artırdığı bu günlerde sektörün başarısının patlamaya hazır bir balon olmasına ilişkin endişeler dile getiriliyor. Konut Konferansı’nın 5. Yılında konut alanındaki bu büyümenin tanımını yaparak, olumlu ve olumsuz tüm yönleri ile tartışmaya açmayı hedefliyor.

KONUT TÜKETİCİSİ NE KADAR BİLİNÇLİ?

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Tüketiciler Derneği Genel Başkanı (TÜDER) Levent Küçük ve YEM Pazarlama ve İş Geliştirme Koordinatörü Banu Uçak ise “Konut Tüketicisi Ne Kadar Bilinçli?” sorusuyla panelde, konut sahiplerini koruyan yeni yasanın içeriğini değerlendirirken, sağlıklı geliştirici-tüketici ilişkisi kurmanın yöntemlerini masaya yatıracak.

RANT KÖTÜ BİR ŞEY MİDİR?

Mevcut kentlere eklemlenen yeni odak merkezleri ve ihtiyaçlarına yönelik gündeme gelen konut projeleri ile büyüyen araziler, genişleyen kentler ve kentin değişen ekonomik odakları, toplumsal olarak değişimi de kaçınılmaz olarak beraberinde getiriyor. İnsan odağında ve ölçeğinde, yeni arayışlar ve yöntemlerle konut projeleri geliştirmenin mümkün olup olmadığı, mevcut kent planlarının iyileştirilmesinin artan talebi karşılamak için yeterli olup olmadığı ve bu alanlardaki örnek uygulamaları “Rant kötü bir şey midir?” sorusuyla irlemek isteyen Konut Konferansı 2014 “Bir Rant Aracı Olarak Konut” panelinde İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Büyükduman, Atlas Proje Geliştirme ve Yönetimi Şirketi Başkanı Tavit Köletavitoğlu ve iktisatçı-yazar Mustafa Sönmez’i ağırlayacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ceylan İnşaat ‘Yılın Kurumsal Şirketi’ ödülünü kazandı

Ceylan İnşaat ‘Yılın Kurumsal Şirketi’ ödülünü kazandı

Ceylan İnşaat, bu yıl ilki gerçekleştirilen düzenlenen Altın Badem Ödülleri’nden ‘Yılın Kurumsal Şir

10 Ekim 2017


Hasanoğlu İnşaat MÜSİAD Vizyoner’17’de örnek daire sunumu yapacak

Hasanoğlu İnşaat MÜSİAD Vizyoner’17’de örnek daire sunumu yapacak

İnşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi birçok projeyi hayata geçiren Hasanoğlu İnşaat

10 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.