Konut satışları da evden yapılıyor

Konut dünyası Koronavirüs salgınından etkilenmemek adına önlemlerini aldı.

22 March 2020
Konut satışları da evden yapılıyor Ülkemizde de görülmeye başlayan Koronavirüs salgını nedeniyle sektörde ekonomik anlamda dalgalanma yaşanmaması için bazı önlemler alındı. Konut alım-satımları, tapu dairelerine gidilmeden online ortamda yapılıyor.

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, 18 Mart gününden itibaren geçici süreyle tapu müdürlüklerindeki işlemleri durdurdu. Bu noktada daha önce hayata geçirilen Web-Tapu sisteminin önemi ortaya çıktı.

Konut alım-satım işlemleri ve diğer tapu işlemleri Koronavirüs tehlikesi nedeniyle Web-Tapu sistemi üzerinden yürütülüyor. E-Devlet aracılığıyla sisteme giriş yapılarak kolay bir şekilde tapu işlemleri yapılıyor.

RANDEVU ALINIYOR

Web-Tapu sisteminde yapılacak işlem için tıpkı tapu müdürlüklerinde olduğu gibi randevu sistemi bulunuyor. Tapu işlemi yapmak isteyen vatandaşlar, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nin web sitesinden sistemi için randevu alabiliyorlar.

Yetkililerden yapılan bilgilendirmeye göre, Web-Tapu sistemi için en erken randevular Nisan ayına veriliyor. Vatandaşların sisteme olan ilgisi göze çarpıyor.

"SEKTÖRÜMÜZ OLUMSUZ ETKİLENMEYECEK"

Web-Tapu sistemi ve konut sektörünün son durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Adrese Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Hiçdurmaz, "Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün her türlü işlemi 'Web Tapu' sisteminden yapabilmesi, tüketiciler için büyük kolaylık oluşturuyor. Önce kamu bankaları, sonrasında özel bankaların faiz oranlarında indirime gitmesiyle birlikte ivme kazanan gayrimenkul sektöründe satışlar, bu sayede Koronavirüs engeline takılmayacak. Bu sistem ile vatandaşlar, devletin de yapmış olduğu 'Evinde Kal' çağrısına uymuş olacak. Sadece işlem için verilen randevu saatinde, imza için tapu dairesine gidilecek. Sistemden vatandaşların da çok memnun oldukları görülüyor. Bankaların da müşterilerine, şubeye gitmeden birçok işlemi internet üzerinden yapabilme imkânı vermesi, sektörün olumsuz etkilenmemesi için güzel bir adım" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum