Konya – İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı Ne Zaman Açılacak?

08 Aralık 2014
PAYLAŞ
Konya – İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı Ne Zaman Açılacak?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Konya - İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattının ne zaman hizmete açılacağını açıkladı.

Bakan Elvan, konuyla ilgili "Konya'dan İstanbul'a yüksek hızlı tren seferlerini başlatacağız. Tüm detayları önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İnşallah Şeb-i Arus'tan önce olur diye arzu ediyorum" açıklamalarını yaptı.

AK Parti Selçuklu İlçe Kongresi'nde konuşan Bakan Elvan, bazı kesimler tarafından Konya'nın hep karalanmaya çalışıldığını, ancak Adnan Menderes, Necmettin Erbakan ve Turgut Özal'da olduğu gibi hep milli iradeyi, değişimi ve dönüşümü desteklediğini söyledi.

2016 YILINDA HİZMETE AÇILACAK

Konya'ya her zaman en iyi hizmeti getirmeye çalıştıklarını ifade den Elvan, 750 kilometrenin üzerinde bölünmüş yol yaptıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Türkiye genelinde 17 bin 750 kilometre yol yaptık. 750 kilometresi Konya'da yapıldı. Konyalı sanayicilerin çok önemsediği Konya'yı Akdeniz'e ulaştıran hızlı tren çalışmalarına başladık. Yoğun şekilde devam ediyor. 2016 yılında bu hattı hizmete açmayı hedefliyoruz. Büyük bir gayret gösteriyoruz. Yüksek hızlı trenimiz çalışmalarına devam ediyor. Konya'dan İstanbul 'a yüksek hızlı tren seferlerini de başlatacağız. Önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İnşallah Şeb-i Arus'tan önce olur diye arzu ediyorum"

[caption id="attachment_40341" align="alignnone" width="808"]Ulaştırma ve Şehircilik Bakanı Lütfi Elvan Ulaştırma ve Şehircilik Bakanı Lütfi Elvan[/caption]

Bir otelde gerçekleştirilen kongreye Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya milletvekilleri, İl Başkanı Ahmet Sorgun, belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.


"Konya – İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı Ne Zaman Açılacak?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap