İlgili Haberler

Temaşehir Konya Projesi Büyüdü

Temaşehir Konya Projesi Büyüdü

06 August 2016

Satışlarına başlanan Temaşehir Konya projesinde konut ve ticari birim sayısı arttı. Projede tadilat yapı ruhsatı 5 Ağustos'ta alındı...

Konya Meram’da Kavşak Düzenlemesi!

Konya Meram’da Kavşak Düzenlemesi!

17 September 2015

Konya Meram'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Konya Ereğli’ye Milyonluk Yatırımlar!

Konya Ereğli’ye Milyonluk Yatırımlar!

11 September 2015

Konya Ereğli'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Konya Defterdarlığı'ndan Satılık Arsa

Konya Defterdarlığı'ndan Satılık Arsa

09 July 2016

Konya Defterdarlığı sanayi imarlı arsasını 3 milyon TL'ye satışa çıkarıyor...

Konya Beyşehirli Emeklilere Toki’den Müjde

Konya Beyşehirli Emeklilere Toki’den Müjde

12 February 2016

Konya Beyşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Konya Karatay Belediyesi’nden Satılık Arsa

Konya Karatay Belediyesi’nden Satılık Arsa

08 January 2016

Konya Karatay'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Toki’den Konya Beyşehir’de Yeni Konutlar!

Toki’den Konya Beyşehir’de Yeni Konutlar!

02 October 2015

Konya Beyşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

TOKİ’den Konya Beyşehir’e Sosyal Konut

TOKİ’den Konya Beyşehir’e Sosyal Konut

23 June 2015

Konya Beyşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Konya Hakkında

Türkiye'nin yüzölçümü bakımından en büyük şehri olmasının yanı sıra en kalabalık yedinci şehri de olan Konya, İç Anadolu Bölgesi'nde bulunmaktadır. "Tahıl ambarı", "Mevlana'nın şehri" gibi isimlerle de anılan Konya'nın Türk ekonomisi ve kültürü için önemi büyüktür. Konya; Ankara, Eskişehir, Antalya, Afyon, Isparta, Karaman, Aksaray, Mersin ve Niğde illerine komşu konumda yer almaktadır.

Geçtiğimiz on on beş yıldan beridir tüm Türkiye'yi saran hızlı gelişim ve değişim sürecinden Konya'nın da nasibini aldığı ortada. Şehirde pek çok yeni konut projeleri bulunduğu gibi her geçen gün de konut projelerinin bir yenisinin daha lansmanı yapılıyor.

Yeni Emlak'ın sizler için hazırladığı Konya Konut Projeleri sayfasından Konya'da gerçekleştirilen tüm konut projelerini inceleyebilir, projeleri birbiriyle karşılaştırarak en iyi yatırım planını siz çıkarabilir ve sayfamızı takipte kalarak gerçekleştirileceği açıklanan yeni projelerden de ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Konya Konut (Ev) Satış Fiyatları
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire ölçüt olarak kabul edildiği takdirde Konya konut satış fiyatlarının, geçtiğimiz 4 yılda %148 oranında bir artış gösterdiği tespit edilmiştir.

2012 yılında 79 bin TL seviyesinde seyreden Konya satılık daire fiyatları, 2014 yılına kadar kesintisiz bir artış sağlayarak değer kazanmış ve 104 bin TL civarına ulaşmıştır. 2014 yılının ortalarında yaşanan kısmi bir duraklamanın ardından 2015 yılının ilk çeyreğiyle beraber tekrar yükselişe geçen Konya satılık ev fiyatları, 2016 yılının son çeyreği itibariyle 120 bin TL dolaylarından alıcı bulmaya başlamıştır.

Konya Konut (Ev) Kira Fiyatları
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire kıstas olarak kabul edildiği takdirde Konya konut kira fiyatlarının geçtiğimiz 4 yılda %129 oranında bir artış sağladığı tespit edilmiştir.

2012 yılında 410 TL seviyesinde seyreden Konya kiralık ev fiyatları, 2014 yılına kadar sürekli yükseliş gösterip değer kazanarak 520 TL civarına ulaşmıştır. 2014 yılının ortalarında başlayan kısmi bir duraklama döneminin ardından 2015 yılının ikinci çeyreğiyle beraber tekrar yükselişe geçen Konya kiralık daire fiyatları, 2016 yılının son çeyreği itibariyle 550 TL seviyesinden kiracı bulmaya başlamıştır.

Konya Yatırıma Uygun Mudur?
Kadim tarihi, kültürümüz ve maneviyatımızdaki vazgeçilmez değeri, tarım ve sanayi ve İç Anadolu'nun kalbi olma özelliğiyle her daim bir cazibe merkezi olan Konya'nın durdurulamaz yükselişi, birbiri ardına lansmanı yapılan ve fırsat sunma konusunda birbiriyle yarışan konut projeleri ve kısa sayılabilecek gayrimenkul yatırım geri dönüş (amortisman) süresi göz önüne alındığında Konya'nın yatırıma uygun olduğu söylenebilir.

Konya Yatırım Geri Dönüş (Amortisman) Süresi
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire referans noktası olarak kabul edildiği takdirde Konya gayrimenkul yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu tespit edilmiştir.

Konya Popülasyon
Yaklaşık 2 milyon 110 bin kişinin ikamet ettiği Konya'da nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 10 ila 35 yaş arasındadır. Konya sakinlerinin %67'lik bir kısmı evli iken geriye kalan %33'lük bir kesimi ise bekardır. Sosyoekonomik açıdan incelendiğinde ise Konya halkının (B-) olarak nitelendirilen alt orta gelir seviyesine mensup olduğu tespit edilmiştir.

Konya Ulaşım
Türkiye'nin tüm şehirlerine ulaşım sağlanabilecek gelişmiş bir karayolu sisteminin yanı sıra Konya'da Eskişehir-Konya arası Hızlı Tren Hattı ve ülkenin çeşitli merkezlerine tren seferleri düzenlenen bir demiryolu ağı da bulunmaktadır. Ayrıca şehir içi merkezleri birbirine ve taşra ilçelerine bağlayan otobüsler, minibüsler, dolmuşlar ve taksiler de Konya'nın ulaşım olanakları arasındadır.

Konya'daki Önemli Hastaneler
- Akşehir, Beyşehir, Bozkır, Çumra, Cihanbeyli, Derebucak, Dr. Vefa Tanır, Doğanhisar, Ereğli ve Hadim hastaneleri gibi devlet hastaneleri
- Akademi Hastanesi, Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, BSK Konya, Eurofertil Tüp Bebek Merkezi, Konya Anıt, Konya Farabi, Konya Hospital ve Nakiboğlu Bilgi hastaneleri gibi özel hastaneler Konya'daki önemli hastaneler arasındadır.

Konya'daki Önemli Okullar
- Günışığı, Meram Şehit Kubilay, Karapınar, Bilge Çocuk, Minik Eller, Akşehir Nene Hatun, Alaattin Keykubat, Seydişehir ve Meram Mevlana anaokulları gibi anaokulları
- Akçeşme, Akif Paşa, Büyük Sinan Mehmet Fatma Dalan, Celal Akın, Hasan Ali Yücel, İsmet Paşa ve Aynur Kasabalı ilkokulları gibi ilkokullar
- Yarma, Yenikent, Hasan Ali Yücel, Karatay Fevzi Çakmak, Namık Kemal, Şehit Sadık, Yağlıbayat, Karatay Hürriyet ve Yaşar Doğu ortaokulları gibi ortaokullar
- Hacıveyiszade Anadolu İmam Hatip, Mehmet Hanife Yapıcı Anadolu, İş Sendikası Atatürk Anadolu Öğretmen, Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler, Konya Karatay Anadolu, İsmil Çok Programlı, İMKB Zübeyde Hanım Kız, Cemil Keleşoğlu ve Karatay Fen liseleri gibi liseler
- Selçuk, Necmettin Erbakan ve Karatay üniversiteleri Konya'daki önemli okullar arasındadır.

Konya'daki Önemli Alışveriş Merkezleri
- Ereğli Park Site AVM
- Konya Kent Plaza AVM
- Kule Site AVM
- M1 Merkez Konya AVM
- Novada AVM Konya'daki önemli alışveriş merkezleri arasındadır.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı