Köprü Projesinde Sona Yaklaşıldı!

Malatya'ya bağlı Pötürge ilçesinin Tepehan bölgesinde inşası süren 5 köprünün 3'ü tamamlandı.

10 Eylül 2015
Köprü Projesinde Sona Yaklaşıldı!

Malatya'ya bağlı Pötürge ilçesinin Tepehan bölgesinde inşası süren 5 köprünün 3'ü tamamlandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Pütürge ilçesi, Tepehan bölgesinde yapılmakta olan 5 köprüden 3'ünün inşaatı tamamlandı, 2 köprünün inşaatı ise devam ediyor.

Pütürge’de yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, köprü inşaatlarında sona yaklaştı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesinin Pütürge genelinde sürdürdüğü çalışmalar kapsamında bu yıl içinde inşaatına başlanan 5 köprüden Taştepe-Korkmazlar ve Yeşildere ile Civan mahallelerini grup yoluna bağlayacak 3 köprünün inşaatının tamamlandığı, yapımı tamamlanan köprülerin her iki yanında yol düzenleme ve asfalt çalışmalarının ise devam ettiği belirtildi.

Açıklamanın devamında, “Alireş Çayı üzerine yapılan 2 adet köprü Taştepe ve Korkmazlar Mahallesi ile Yeşildere Mahallesini Tepehan grup yoluna bağlarken, Yeşildere üzerine yapılan köprü ise Civan Mahallesini aynı şekilde Tepehan grup yoluna bağlıyor. Huri-Yeşildere Mahallesi ile Sezerler- Tepehan bölgesine yapılan köprülerin ise inşaat çalışmaları ise yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Özellikle kış aylarında ulaşımın çok zor sağlandığı bu bölgede, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan köprüler ulaşımın daha güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamış olacak” denildi.
Yapılan çalışmalar nedeniyle artık ilçe ve şehir merkezine daha güvenli bir şekilde ulaşabileceklerini belirten mahalle sakinleri, yıllardır özellikle kış aylarında büyük sıkıntılar yaşadıklarını, yapılan çalışmalardan sonra bu sıkıntıların sona ereceğini, bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a teşekkür ettiler.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümle birlikte binaların yenilenmesi için Be

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat