Körfez Geçiş Köprüsü Otoyolu Ne Zaman Açılacak?

İnşaat çalışmaları süren Gebze Orhangazi - İzmir Otoyol projesi kapsamında hayata geçirilen Körfez Geçiş Köprüsü'nün ne zaman hizmete gireceği açıklandı.

08 Ağustos 2014
Körfez Geçiş Köprüsü Otoyolu Ne Zaman Açılacak?

İnşaat çalışmaları süren Gebze Orhangazi - İzmir Otoyol projesi kapsamında hayata geçirilen Körfez Geçiş Köprüsü'nün ne zaman hizmete gireceği açıklandı.

Gebze Orhangazi-İzmir Otoyol projesi kapsamında yapılan Körfez Geçiş Köprüsü çalışmaları aralıksız sürüyor. Projenin Haziran 2016’da bitmesi planlanıyor. Fakat Başbakan Erdoğan'a 2015 Aralık sözü verildiğinden çalışmalar planlanandan daha hızlı ilerliyor.

Altınova Belediyesi Körfez Geçiş Köprüsü'ndeki çalışmaları incelemek için basın mensupları ile köprünün ayaklarının dikildiği alana gezi düzenledi.

''DÜNYA REKORU''

İnceleme sırasında çalışmalar hakkında bilgi veren Otoyol A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ali Nebil Öztürk, "Bu projenin 37 ayda tamamlanması bir dünya rekorudur" dedi.

''BAŞBAKAN'A SÖZ VERDİĞİMİZ İÇİN...''

Köprünün bitimiyle ilgili soruları yanıtlayan Öztürk, "Resmi sözleşme 2016 yılının Haziran ayı olarak belirlenmişti. Ancak, Başbakana söz verildiğinden dolayı biz köprünün 2015 yılının Aralık ayında trafiğe açılması için çalışmalarımızı hızlandırıyoruz" diye konuştu.

EKONOMİYE CAN VERECEK

Körfez Geçiş Köprüsü inşaatında bin üzerinde çalışan bulunurken, çalışmalar 24 saat boyunca aralıksız devam ediyor. Gezi sırasında Altınova Belediye Başkanı Dr.Metin Oral, köprünün Altınova için ekonomiye can vereceğini belirleterek, köprüyle beraber birçok çalışmanında Altınova için yapılacağını söyledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.