Koru Florya AVM İhalesi

İstanbul Şişli'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Nisan 2015
Koru Florya AVM İhalesi

5 Mart tarihinde ilk kez satışa sunulan Koru Florya AVM 730 milyon liralık muhammen bedel ile ihaleye çıkmıştı. Koru Florya AVM ihalesi ikinci kez gerçekleşecek.

İstanbul Florya'da hayata geçirilen Koru Florya projesinin ticari birimi olan Koru Florya AVM yeniden satışa sunuluyor. Yeni ihale 15 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilecek.

Koru Florya AVM bu kez 600 milyon lira üzerinden ihale edilecek. 3 katı ticari alan ve 2 katı otopark olan 5 katlı Koru Florya AVM'nin ihalesi 15 Nisan 2015 tarihinde Turyap Genel Müdürlüğü'nde 19 Mayıs Caddesi, Doktor İsmet Öztürk Sokak, Şişli Plaza Ofis Blokları E Blok Kat:B2 Şişli 34360 İstanbul'da Turyap Müzayede Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Teklifler açık artırma şartnamesinin ilgili madde esaslarına göre değerlendirilecek. Açık artırma başlangıç bedelinin yüzde 6'sı tutarında banka geçici teminat mektubu teslim edilecek. Açık artırma organizasyonu TURYAP tarafından yürütülecek. Şartname ve ekleri açık artırmanın yapılacağı adresteki TURYAP yetkililerinden temin edilecek.

İLK İHALEYE KATILIM OLMADI

Aydınlı-Metal Yapı-Arke-Vizyonlife adi ortaklığı tarafından İstanbul Florya'da inşa edilen Koru Florya projesinde yer alan alışveriş merkezinin ihalesi TOKİ tarafından 5 Mart'ta gerçekleştirilmişti. Ancak Arke İnşaat'ın açıklamasındaki sebebe göre; bankaların projeye kredi vermediğinden ihaleye hiçbir firma katılım sağlamamıştı. Böylelikle 730 milyon liralık muhammen bedel ile satışa sunulan Koru Florya AVM'nin satışı da gerçekleştirilememişti.

Koru Florya AVM'de alışveriş merkezi kısmı konut sahiplerinin oluru alınmadan büyütülmüş, ortaklık bozulmuş ve davalar açılmıştı. Bunun üzerine İstanbul 7. İdare Mahkemesi konu ile ilgili dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına karar vermişti.

İletişim: 444 27 80HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Venara Bağcılar Satışa Çıktı!

Venara Bağcılar Satışa Çıktı!

Venara Bağcılar,Onur Marketler ve İnaş Yapı ortaklığında Bağcılar'da yükseliyor...

25 Mayıs 2017


Sinpaş GYO'nun Yeni Projesi 'Metrolife Sancaktepe'

Sinpaş GYO'nun Yeni Projesi 'Metrolife Sancaktepe'

Sinpaş GYO tarafından inşa edilen Metrolife Sancaktepe projesi İstanbul Anadolu Yakası Sancaktepe’de

24 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat