Koru Florya AVM İhalesi

İstanbul Şişli'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Nisan 2015
Koru Florya AVM İhalesi

5 Mart tarihinde ilk kez satışa sunulan Koru Florya AVM 730 milyon liralık muhammen bedel ile ihaleye çıkmıştı. Koru Florya AVM ihalesi ikinci kez gerçekleşecek.

İstanbul Florya'da hayata geçirilen Koru Florya projesinin ticari birimi olan Koru Florya AVM yeniden satışa sunuluyor. Yeni ihale 15 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilecek.

Koru Florya AVM bu kez 600 milyon lira üzerinden ihale edilecek. 3 katı ticari alan ve 2 katı otopark olan 5 katlı Koru Florya AVM'nin ihalesi 15 Nisan 2015 tarihinde Turyap Genel Müdürlüğü'nde 19 Mayıs Caddesi, Doktor İsmet Öztürk Sokak, Şişli Plaza Ofis Blokları E Blok Kat:B2 Şişli 34360 İstanbul'da Turyap Müzayede Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Teklifler açık artırma şartnamesinin ilgili madde esaslarına göre değerlendirilecek. Açık artırma başlangıç bedelinin yüzde 6'sı tutarında banka geçici teminat mektubu teslim edilecek. Açık artırma organizasyonu TURYAP tarafından yürütülecek. Şartname ve ekleri açık artırmanın yapılacağı adresteki TURYAP yetkililerinden temin edilecek.

İLK İHALEYE KATILIM OLMADI

Aydınlı-Metal Yapı-Arke-Vizyonlife adi ortaklığı tarafından İstanbul Florya'da inşa edilen Koru Florya projesinde yer alan alışveriş merkezinin ihalesi TOKİ tarafından 5 Mart'ta gerçekleştirilmişti. Ancak Arke İnşaat'ın açıklamasındaki sebebe göre; bankaların projeye kredi vermediğinden ihaleye hiçbir firma katılım sağlamamıştı. Böylelikle 730 milyon liralık muhammen bedel ile satışa sunulan Koru Florya AVM'nin satışı da gerçekleştirilememişti.

Koru Florya AVM'de alışveriş merkezi kısmı konut sahiplerinin oluru alınmadan büyütülmüş, ortaklık bozulmuş ve davalar açılmıştı. Bunun üzerine İstanbul 7. İdare Mahkemesi konu ile ilgili dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına karar vermişti.

İletişim: 444 27 80HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Olive Sarıyer Evleri lansmana özel satışlar yatırımcılara sunuldu

Olive Sarıyer Evleri lansmana özel satışlar yatırımcılara sunuldu

Yapıdem Gayrimenkul imzasıyla Sarıyer’in Maden Mahallesi’nde inşa edilen Olive Sarıyer Evleri, lansm

21 Eylül 2017


Alan Panorama 3 projesi 475 bin TL’ye 3+1 konut satıyor

Alan Panorama 3 projesi 475 bin TL’ye 3+1 konut satıyor

Rengin İnşaat tarafından Kocaeli’de Alan Panorama 3 projesi 475 bin TL’ye 3+1 ev sahibi olma fırsatı

21 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat