Koru Florya AVM İhalesi Yargıya Takıldı

İhalesi yılan hikayesine dönen Koru Florya AVM'nin satışı yine gerçekleşemedi.

13 Nisan 2015
Koru Florya AVM İhalesi Yargıya Takıldı

İhalesi yılan hikayesine dönen Koru Florya AVM'nin satışı yine gerçekleşemedi.

Bir ay içinde iki kere ihaleye çıkan Koru Florya AVM'nin satışı belirsiz bir süreye kadar ertelendi. Koru Florya AVM ihalesinin kaderi mahkemenin vereceği karara göre belli olacak.

İstanbul Florya'da inşa edilen KoruFlorya AVM'nin satış ihalesi mahkeme kararına takıldı. Aydınlı-Metal Yapı-Arke-Vizyonlife adi ortaklığı tarafından TOKİ işbirliğiyle inşa edilen AVM'nin satışı, ortaklar arasındaki kavga nedeniyle yapılamıyor. Arke İnşaat'ın patronu Mustafa Keleş, AVM'nin 'kaçak' olduğu iddiasıyla ortaklarına dava açtı.

İstanbul 4. İdare Mahkemesi, KoruFlorya AVM'nin satışında yürütmeyi durdurmak için 15 günlük savunma süresi verdi. TOKİ ikinci ihaleyi 15 Nisan'da yapacağını duyurdu. 3 katı ticari alan ve 2 katı otopark olan AVM'nin 5 Mart'ta yapılan ve katılım olmayan ilk ihalesinde muhammen bedel 730 milyon liraydı. İkinci ihalede ise muhammen bedel 600 milyon lira olarak açıklanarak, 130 milyonluk indirim yapılmış oldu. Bu aşamadan sonra ihalenin akıbeti, mahkemenin verdiği karara göre kesinleşecek.

Ortakların mahkeme kararını beklemeden, kaçak AVM'nin satılması için uğraşarak, projenin değerini düşürdüklerini söyleyen Mustafa Keleş, "En az 1 milyar olması gereken AVM'de fiyatını 600 milyona kadar düşürdüler. Hem TOKİ'yi hem de adi ortakları zarara soktular" diye konuştu. Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı'nın ise sürecin devam ettiğini ancak ihalenin gerçekleşeceğini söylediği iddia ediliyor. Sabah gazetesinden Seda Tabak'ın haberine göre; İstanbul 4. İdare Mahkemesi ara kararında TOKİ'ye 15 gün süre tanıdı.

Mahkeme kararında şöyle denildi:

"Davanın durumuna ve hukuki niteliğine göre dava konusu işlemin uygulanması halinde, telafisi imkansız zarar oluşacağından mahkeme kararında dava konusu işlemin yürütülmesinin durdurulması isteminin, davalı idarenin savunması alınıp yeniden karar verilinceye kadar kabulüne ve davalının savunma yapabilmesi için 15 gün süre verilmesine karar verildi"HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Su Park Evleri Ereğli'de ilkleri yaşatmaya geliyor

Su Park Evleri Ereğli'de ilkleri yaşatmaya geliyor

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yükselen Su Park Evleri'nde çalışmaların sona yaklaştığı öğrenildi

19 Temmuz 2017


Nevalife Ankara, başkente lüks hayatı getirmeye hazırlanıyor

Nevalife Ankara, başkente lüks hayatı getirmeye hazırlanıyor

Ata Grup imzası ile Ankara Çayyolu'nda hayata geçirilmeye hazırlanan Nevalife Ankara Porjesi'nde çal

19 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat