Koruma Amaçlı İmar Planı Onaylandı!

09 Ekim 2015
PAYLAŞ
Koruma Amaçlı İmar Planı Onaylandı!

Koruma amaçlı imar planı Düzce Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi. Koruma Amaçlı İmar Planı ile Konuralp'teki arkeolojik alanlar daha ön plana çıkacak…

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yürütülen Koruma Amaçlı İmar Planı, Belediye Meclisinden de oy birliğiyle kabul gördü. Koruma Amaçlı İmar Planı ile Konuralp'teki arkeolojik alanlar daha ön plana çıkacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Düzce Belediyesi iş birliğinde yürütülen Koruma Amaçlı İmar Planı Düzce Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci birleşiminde de gündeme geldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yaklaşık 8 aydır yürütülen çalışmalarla Konuralp'teki arkeolojik alanların daha ön plana çıkartılması hedefleniyor.

Bu kapsamda yürütülen çalışmalar Düzce Belediye Meclisi'nin Ekim ayı ikinci birleşiminde de oy birliği ile karara bağlandı.

Alınan karar doğrultusunda Konuralp'in Çiftepınarlar, Terzialiler, Şehit Hüseyin Kıl Mahallelerindeki 1. 2. ve 3. derece arkeolojik sit alanlarını kapsayan 1/1000 ölçekli uygulama, 1/5000 ölçekli Nazım Koruma Amaçlı İmar Planları uygun bulundu. İHA


"Koruma Amaçlı İmar Planı Onaylandı!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap