Koruma Amaçlı İmar Planı Onaylandı!

Düzce Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

09 Ekim 2015
Koruma Amaçlı İmar Planı Onaylandı!

Koruma amaçlı imar planı Düzce Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi. Koruma Amaçlı İmar Planı ile Konuralp'teki arkeolojik alanlar daha ön plana çıkacak…

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yürütülen Koruma Amaçlı İmar Planı, Belediye Meclisinden de oy birliğiyle kabul gördü. Koruma Amaçlı İmar Planı ile Konuralp'teki arkeolojik alanlar daha ön plana çıkacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Düzce Belediyesi iş birliğinde yürütülen Koruma Amaçlı İmar Planı Düzce Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci birleşiminde de gündeme geldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yaklaşık 8 aydır yürütülen çalışmalarla Konuralp'teki arkeolojik alanların daha ön plana çıkartılması hedefleniyor.

Bu kapsamda yürütülen çalışmalar Düzce Belediye Meclisi'nin Ekim ayı ikinci birleşiminde de oy birliği ile karara bağlandı.

Alınan karar doğrultusunda Konuralp'in Çiftepınarlar, Terzialiler, Şehit Hüseyin Kıl Mahallelerindeki 1. 2. ve 3. derece arkeolojik sit alanlarını kapsayan 1/1000 ölçekli uygulama, 1/5000 ölçekli Nazım Koruma Amaçlı İmar Planları uygun bulundu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümle birlikte binaların yenilenmesi için Be

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat