Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi Açılış Tarihi Belli Oldu

20 Ağustos 2016
PAYLAŞ
Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi Açılış Tarihi Belli Oldu
Çamlıca'daki anten ve anten kulelerinin tek bir noktada toplanacağı Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi'nin Haziran 2017'de açılması hedefleniyor...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Arslan, İstanbul'da görüntü kirliliği yaratan anten ve anten kulelerinin tek bir noktada toplanacağı Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi'nin 170 milyon liraya malolacağını söyledi.

Sarıdağlar İnşaat tarafından hayata geçirilecek olan Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi 53 katlı tek blok halinde yükselecek. Her bir katın 4,5 metre olacağı Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi toplam 220 metre yükseliğe sahip olacak.

Kulenin üzerine 165 metre uzunluğunda anten konulacağını ifade eden Bakan Arslan, Küçük Çamlıca Tv Radyo Kulesi'nin toplam 365 metre yüksekliğe ulaşacağını söyledi.

Kulenin 2017 yılının Haziran ayında açılmasının hedeflendiğini söyleyen Bakan Arslan, kulenin 220 metre yükselikteki betonarme kısmın 150 metresinde 360 derece dönen iki kat seyir terası, 180'inci ve 176'ncı metrelerinde ise 2 restoran bulunacağı belirtti. Arslan, seyir terası ve restoranların ihaleyle işletmeye verileceğini açıkladı.

"Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi Açılış Tarihi Belli Oldu" haberine ait yorum yok

Yorum Yap