Küçükçekmece Hizmet Binası’na “Breeam” Sertifikası

11 Kasım 2015
PAYLAŞ
Küçükçekmece Hizmet Binası’na “Breeam” Sertifikası

Küçükçekmece Belediyesi Hizmet Binası BREEAM - Very Good (Çok İyi) sertifikası almaya hak kazandı...

Türkiye'nin ilk yeşil sertifalı kamu binası olan Küçükçekmece Belediyesi Hizmet Binası, İngiltere merkezli Bina Araştırma Kuruluşu (BRE) tarafından yetkilendirilmiş olan BREEAM - Very Good (Çok İyi) sertifikası almaya hak kazandı.

Doğal kaynakların akıllıca kullanımı ilkesi ve sürdürülebilirlik bilinci ile tasarlanmış olan Küçükçekmece Belediyesi hizmet binası, doğal aydınlatma ve doğal havalandırma imkanı çift cidarlı cephe ile çözümlenmiş durumda. Küçükçekmece Belediyesi hizmet binası yeşil bir çatı ve bina özelliğiyle Türkiye'nin ilk yeşil sertifalı kamu binası olma özelliği taşıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, "Belediye hizmet binamız, Türkiye’nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası. Her şeyden önce Küçükçekmece Belediyesi olarak örnek ve öncü bir bina yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ve buna benzer yeşil binalar ile evlatlarımıza daha güzel bir dünya bırakacağız. Doğa daha az kirlenecek. Zaman geçtikçe ne kadar faydalı bir şey yaptığımız ortaya çıkacak." dedi.


"Küçükçekmece Hizmet Binası’na “Breeam” Sertifikası" haberine ait yorum yok

Yorum Yap