Küçükçekmece’deki Emlak Fiyatlarında Rekor Artış

Büyükçekmece’de son birkaç yıldır sürekli artan emlak fiyatları, Kanal İstanbul Projesi’nin açıklanmasıyla birlikte tavan yaptı.

09 Haziran 2018
Küçükçekmece’deki Emlak Fiyatlarında Rekor Artış Yapılan araştırmalar geçtiğimiz üç yıldaki Küçükçekmece’de bulunan gayri menkullerin yaklaşık olarak yüzde elli oranında değer kazandığını gösteriyor.

Kanal İstanbul’un duyurulmasıyla, uzun bir süredir emlak fiyatlarının yükseldiği Küçükçekmece’de yeni bir dönem başladı. Yatırımcıya oldukça farklı fiyat seçenekleri sunan bu ilçe, ‘çılgın’ olarak ifade edilen Kanal İstanbul Projesi’nin güzergahı üzerinde bulunuyor. Özellikle yatırımcılar için oldukça gözde bir yer haline gelen Küçükçekmece’deki konut fiyatları, metrekare bazında ortalama üç bin lirayı geçmiş durumda. Fiyatlardaki bu artış oranının yüzde 50’den fazla olduğu söyleniyor. Örneğin 2015 yılında Atakent’ten metre karesi 2.800 liraya alınabilen bir konutun metre kare fiyatının bu yıl içerisinde 5 bin lirayı geçtiği görülüyor. Cennet Mahallesinde bu rakam 1.500 liradan, 3.600 liraya kadar çıkmış durumda.

Metro da İnşa Ediliyor

Küçükçekmece, TEM ve Kuzey Marmara Otoyoluna, E-5’e ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yollarına oldukça yakın bir mesafede. Anayollara bu derecede yakın olması onu değerli kılan sebeplerden bir diğeri. Atatürk Havaalanına da oldukça yakın bir mesafede bulunan Küçükçekmece’de düzenli bir şehirleşme anlayışı hakim. Tüm bu avantajlarının yanında 2019 yılında kullanıma sokulması beklenen Ataköy-Basın Ekspress-İkitelli Metro hattı bu bölgeye yatırım yapmayı daha cazip bir hale getiriyor. Uzmanlar, yakın bir tarihte Küçükçekmece’nin E-5’e yakın bölgelerinde Metrobüs seferlerinin başlayabileceğini ifade ediyorlar.

Fiyat Artışının Sürmesi Bekleniyor

Başta Kanal İstanbul’un girişi konumunda olması, başta Atatürk Havalimanı olmak üzere birçok ulaşım noktasına yakınlığı, pek çok önemli noktaya bağlantı yollarının yapılması Küçükçekmece’deki emlak fiyatlarının daha uzun bir süre daha yükseleceğine işaret ediyor.

Uzmanlar Küçükçekmece’nin gayrı menkul yatırımı konusunda İstanbul’daki en avantajlı noktalardan biri olduğunu belirtiyor. Özellikle Kanal İstanbul projesinin daha sağlam temeller üzerine oturması ve bölgedeki yapılaşma şartlarının netleşmesi, bölgedeki fiyatların tavan yapmasına sebep olabileceği düşünülüyor.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bakan Kurum: Emlak Bankası yakın zamanda açılacak

Bakan Kurum: Emlak Bankası yakın zamanda açılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir süredir yeniden açılması gündemde olan Emlak Bankası'yla

19 Ocak 2019


Emlak Konut ile THY'nin ortak projesinde detaylar belli oldu

Emlak Konut ile THY'nin ortak projesinde detaylar belli oldu

Yeni İstanbul Havalimanı bölgesinde hayata geçirilecek konut projesiyle 10 bin konut inşa edilecek.

19 Ocak 2019


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum