Küçükçekmece’deki ‘Esrarengiz Kule’nin Sırrı Çözüldü

İstanbul Küçükçekmece'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

23 Temmuz 2014
Küçükçekmece’deki ‘Esrarengiz Kule’nin Sırrı Çözüldü

İstanbul Küçükçekmece bölgesinde bulunan ve E-5 karayolundan geçenlerin merak ettiği 'esrarengiz kule'nin sırrı çözüldü.

Küçükçekmece sahile yükseklikleri 40 metreyi bulan 15 katlı 10 bina inşa edilecek. Projeyle sahile 2 binden fazla ek nüfus gelecek.

Küçükçekmece sahilde yer alan 10 katlı çelik konstrüksiyon bölgede nasıl bir yapılaşma olacağı sorusunu akla getirdi. Bölgedeki 38 bin metrekare alan üzerinde Karmen Yapı tarafından 8’i konut 2 adeti ticari birim olmak üzere 10 bina yapılacağı ortaya çıktı.

778 KONUT VE 27 DÜKKAN

Kentsel dönüşüm kapsamında yapılan proje maliyeti 97 milyon 500 bin lirayı bulurken, söz konusu proje bölgeye yaklaşık 2 bin 100 kişilik ek nüfus getirecek. Zemin+14 kat olarak planlanan binaların yükseklikleri 40 metreyi bulacak. Fatih Mahallesi’nde, göle 85 metre mesafede yer alan projede 778 konut ve 27 dükkan yer alacak.

PROJE İLE İLGİLİ BİLGİ VERMEK İSTEMEDİ

Hürriyet'te yer alan habere göre, Küçükçekmece Belediye yetkilileri, söz konusu kentsel dönüşüm projesi için Aralık 2013 tarihinde Karmen Yapı tarafından ruhsat alındığını açıkladı. Sahilde yer alan profil yapının inşaat tamamlandıktan sonra söküleceğini belirten yetkililer, “Çelik kule projenin tanıtımı için yapıldı. Şirket ev almak isteyenlere bu kule ile manzarayı gösterecek” dedi. Karmen Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Uyan ise proje ile ilgili bilgi vermek istemedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Atakule mahkeme sürecinde yeni gelişme

Atakule mahkeme sürecinde yeni gelişme

Atakule projesiyle ilgili Ortaklık Aleyhine Dava Açılması veya davaya ilişkin gelişmeler KAP üzerind

23 Eylül 2017


Yalıtımsız binaya ruhsat verilmeyecek

Yalıtımsız binaya ruhsat verilmeyecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı yeni yönetmeliğe göre yalıtım yaptırmayan binalara ruh

23 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat