Kunduzlu Barajı'nda işlem tamam

DSİ tarafından Çorum'da inşa edilen Kunduzlu Barajı'nın yapımı sona erdi.

16 Temmuz 2017
Kunduzlu Barajı'nda işlem tamam DSİ tarafından Çorum'da inşa edilen Kunduzlu Barajı'nın yapımı sona erdi.

Çorum'un Bayat ilçesinde yapılan Kunduzlu Barajı için Devlet Su İşleri (DSİ) yaklaşık 31 milyon TL'lik yatırım yaptı. Çorum'un içme suyu ihtiyacını karşılayacak Kunduzlu Barajı'nın 31 köye yılda 2,06 milyon metreküp su taşınması bekleniyor.

DSİ Genel Müdürü Murat Acu Kunduzlu Barajı'nın açılmasıyla ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Acu, Kunduzlu Barajı'nın Çorum için büyük bir yatırım olduğunu belirterek barajın çok amaçlı kullanılacağını ifade etti. Acu, Kunduzlu Barajı ile mümbit toprakları suyla buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve taşkınları önleme amaçlı kullanılacağını söyledi.

BAKAN EROĞLU'NDAN TALİMAT

DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun talimatıyla birçok proje yaptıklarını söyledi. Acu, DSİ'nin sulama projeleri alanları dışında kalan kırsal kesimlerde kısa sürede sulu tarıma geçilmesi ve civardaki içme, kullanma suyu ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla birçok bölgede çeşitli projeler uygulandığını ifade etti. Kunduzlu Barajı'nın da bu projeler arasında yer aldığını belirten Acu, DSİ tarafından yeni projelerin de yapılacağının sinyallerini verdi.

YILDA 2,06 MİLYON METREKÜP İÇME SUYU

Çorum'un Bayat ilçesinde yapımı tamamlanan Kunduzlu Barajı ile yılda 2,06 milyon metreküp içmeyi suyu temin edilecek. DSİ Genel Müdürü Murat Acu, 31 köyün bu hizmetten yararlanabileceğini belirterek şunları kaydetti: ''Projede baraj ulaşım yolu, ocak ve diğer ulaşım yolları, derivasyon tesisleri (derivasyon tüneli, memba ve mansap batardoları), ön yüzü beton kaplı kaya dolgu baraj gövdesi, su alma yapısı, dolusayak, dipsavak, beton kaplama ve enjeksiyon imalatları yapılarak iş tamamlanmıştır."


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Dünyanın en pahalı evinin fiyatı düştü

Dünyanın en pahalı evinin fiyatı düştü

Dünyanın en pahalı evi olarak gösterilen Villa Les Cedres malikanesinin fiyatı 686 milyon dolar düşt

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.