Kurbağalıdere Yüzmeye Açılıyor

09 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Kurbağalıdere Yüzmeye Açılıyor
Yat limanlarının Mavi Kart sistemine geçiş töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, Kadıköy Hasanpaşa’daki Kurbağalıdere’nin denize giribelibecek hale kavuşacağını müjdeledi...

Kirlilik ve sudaki oksijen oranındaki azalma nedeniyle köpüren ve çevre sakinlerinin kötü koku nedeniyle ciddi rahatsızlık yaşadığı Kadıköy Hasanpaşa’daki Kurbağalıdere için Topbaş’tan müjdeli haber geldi.

Yat limanlarının Mavi Kart sistemine geçiş töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kurbağalıdere’nin yüzülebilir hale geleceğini söyledi.

“Haliç’in temizlenmesi için bu zamana kadar 190 milyon lira harcadık, 180 milyon liralık da ihalemiz var. İnşallah 2017 yazında da denize girilebilecek. Hatta Kurbağalıdere denize girilebilecek bir hale kavuşacak” diye konuştu.

DENİZE GİRİLEBİLECEK
Geçmişte derelerin İski tarafından atık su kanalı olarak kabul edildiğine dikkat çeken Başkan Topbaş, “Demişler ki, ‘Biz atık su kanalı yapamadık, alt yapıyı yapamadık, ama bu atık su kanallarını yapana kadar atık sularınızı derelere bağlayabilirsiniz.’ Listeler hazırlandı. Şu şu derelere atık sularınızı bağlayabilirsiniz diye. Kurbağalıdere bunlardan bir tanesi. Biz o kirletmeleri ancak temizleyebiliyoruz. Bunları temizlemek kolay bir iş değil. Haliç’in temizlenmesi için bu zamana kadar 190 milyon lira harcadık, 180 milyonluk da ihalemiz var, inşallah 2017 yazında da denize girilebilecek. Hatta Kurbağalıdere denize girilebilecek bir hale kavuşacak” ifadesinde bulundu.


"Kurbağalıdere Yüzmeye Açılıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap