Küresel Tasarım Kentleri Ankara’da Buluşuyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı’nın (GDCO) 6-9 Ekim günleri arasında düzenlenecek 3. Genel Kurulu’na ev sahipliği yapacak.

04 Ekim 2015
Küresel Tasarım Kentleri Ankara’da Buluşuyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı’nın (GDCO) 6-9 Ekim günleri arasında düzenlenecek 3. Genel Kurulu’na ev sahipliği yapacak...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oy birliğiyle iki kez üst üste başkanlığına seçildiği ve halen bu görevi yürüttüğü GDCO’ya üye kentlerin temsilcileri, bir kez daha Ankara’da bir araya geliyor. Seul’den Budapeşte'ye, Muscat’tan Torino’ya, Bişkek’ten Lefkoşa’ya kadar 20’den fazla belediye başkanı ve temsilcisinin katılımıyla Sheraton Otel'de gerçekleştirilecek olan Genel Kurul'un teması, "tasarım, kültür ve turizm" olarak belirlendi.

GDCO Genel Kurulu nedeniyle Ankara'ya gelen konuklar için 6 Ekim Salı akşamı resepsiyon verilecek. 7 Ekim Çarşamba günü Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in açılış konuşmasıyla başlayacak Genel Kurul'da üye kentlerin belediye başkan ve temsilcileri, kentlerindeki çalışmalarına ilişkin sunum yapacak. Aile fotoğrafının da çekileceği Genel Kurul kapsamında düzenlenecek forumlar sonucunda “Ankara Deklarasyonu” imzalanacak. Genel Kurul sonrası tüm katılımcılara Büyükşehir Belediyesi’nin ANKAPARK, Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi, Kuzey Ankara Giriş Kentsel Dönüşüm Proje alanı, Ulus Tarihi Kent Merkezi gibi örnek dev proje alanları da gezdirilecek. Genel Kurul, veda yemeğiyle sona erecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 2011 yılındaki Genel Kurul Toplantısı’nda kentsel dönüşüm projeleri, dev rekreasyon alanları, Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi, şehir aydınlatmaları gibi kentsel projelerde gösterdiği başarılarından dolayı GDCO Başkanlığı’na seçilmişti. Gökçek, 2013 yılında Ankara’da düzenlenen Genel Kurul Toplantısı’nda da oy birliğiyle ikinci kez başkanlığa layık görülmüştü.

2011 yılında üye sayısı 18 olan ve Başkan Gökçek’in girişimleriyle 2013’te 26’ya yükselen GDCO'un üye kent sayısı, 7 Ekim’de düzenlenecek toplantıda yeni adayların kabulüyle 28’e çıkacak.İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tem Avrasya Konutları 10 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyor

Tem Avrasya Konutları 10 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyor

Tem Avrasya konutları 507 bin lira ile 1 milyon 250 bin lira arasında değişen fiyatlarıyla Fuzul ve

25 Eylül 2017


Sakarya’da 4 arsa 9 milyon liraya satışa çıktı

Sakarya’da 4 arsa 9 milyon liraya satışa çıktı

Serdivan Belediye Başkanlığı, Sakarya’nın Serdivan ilçesinde konumlanan toplam 4 arsayı ihale yoluyl

25 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat