Kurtköy Yatırımcısını Güldürmeye Devam Edecek

İstanbul Pendik'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

03 Kasım 2015
Kurtköy Yatırımcısını Güldürmeye Devam Edecek

Kurtköy yeni yatırımlarla yükselişini sürdürüyor. Metrekare birim fiyatlarının 3 bin 500 TL'lere ulaştığı Kurtköy yatırım için cazibesini her geçen gün artırıyor...

Anadolu Yakası'nın parlayan yıldızı Kurtköy potansiyelini her geçen gün artırıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı ile yükselişe geçen Kurtköy, yeni planlanan yatırımlarla cazibesini daha da artıracağa benziyor.

İSTANBUL'UN YENİ MERKEZİ
Sürekli olarak kapasitesini genişleten Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yanı sıra son dönemde birbiri ardına açılan üniversiteler, iş ve alışveriş merkezleri, oteller ile yatırımına başlanan Teknopark İstanbul’un da Kurtköy’de günlük olarak bulunan kişi sayısı hızla artış gösteriyor. Bu artış da yapım halinde olan metro ve köprü projeleriyle destekleniyor. Kurtköy ve çevresinde sürekli olarak artan iş koşulları nedeniyle İstanbul’un gelişmeye devam eden yeni merkezlerinin başında gelen Kurtköy bölgesinin konut olarak yine gözde olacağı ifade ediliyor.

METREKARE FİYATLAR 3 BİN 500 TL'Yİ BULDU
Metrekare birim fiyatlarının ortalama 3 bin 500 TL civarında olduğu Kurtköy'de 65 projede toplam 15 bin konut yer alıyor.

Kurtköy’ün çevresinde Gebze’ye kadar olan bölgede yer alan organize sanayi bölgeleri, lojistik depolar ve tersanenin de etkisiyle gelişim hızla devam ediyor.

Kurtköy’deki gelişimin tetikleyicisi Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ikinci pistin yapılması kapasiteyi 70 milyon yolcuya çıkartacak. Bu da olanakları artıracak.

Eğitimin merkezi olma yolunda da hızla ilerleyen Kurtköy, yapımına başlanan Teknopark ile yerli ve yabancı 900 firmada yaklaşık 40 bin kişiye istihdam sağlayacak.

BÜYÜK METREKARELİ KONUTLARA TALEP ARTIYOR
Kurtköy'de yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Yeşilyurt inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yeşilyurt, bölgenin gelecekte yıldızının daha da parlayacağını söyledi. Kurtköy'de büyük metrekareli konutlara ilginin giderek arttığına dikkat çeken Yeşilyurt, "“Daha önce 1+0 ve 1+1 daire tiplerine yönelik oluşan talep şimdi yerini daha geniş konutlara bırakıyor. Bu da bölgenin konut profilinin oturuma yönelik kaydığını gösteriyor” dedi.

ULUSLARARASI MARKALARIN MERKEZİ OLACAK
Ulaşım imkanlarının çeşitlenmesi ile ulusal ve uluslararası markaların merkezlerini Kurtköy'e taşımaya başladıklarını belirten Yeşilyurt, "Kurtköy ve çevresinde gün geçtikçe artan iş olanakları bölgedeki nitelikli ve ihtiyacı cevap veren projelere ilgiyi artıracaktır. Biz de uzun yıllardır bulunduğumuz Kurtköy’deki 721 konutluk portföyümüzü yeni projelerle destekleyeceğiz” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tem Avrasya Konutları 10 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyor

Tem Avrasya Konutları 10 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyor

Tem Avrasya konutları 507 bin lira ile 1 milyon 250 bin lira arasında değişen fiyatlarıyla Fuzul ve

25 Eylül 2017


Sakarya’da 4 arsa 9 milyon liraya satışa çıktı

Sakarya’da 4 arsa 9 milyon liraya satışa çıktı

Serdivan Belediye Başkanlığı, Sakarya’nın Serdivan ilçesinde konumlanan toplam 4 arsayı ihale yoluyl

25 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat