Kurtköy’de Arsa Fiyatları 5 Yılda 3 Kat Arttı

12 Ağustos 2015
PAYLAŞ
Kurtköy’de Arsa Fiyatları 5 Yılda 3 Kat Arttı

İstanbul emlak piyasasının en canlı bölgelerinden biri olan Kurtköy'de arsa fiyatları 5 yılda 3 katın üzerinde arttı.

Kentsel dönüşüm projeleri sebebi ile 5 yıllık süreçte İstanbul'un en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan İstanbul'un Kurtköy bölgesi, emlak piyasasının en hareketli yerlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Yeni yatırımlarla adeta çehresi değişen Kurtköy'de markalı konut projelerinin sayısının artmasıyla bölgedeki kiralık daire talebi tavan yaptı.

Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı, konuyla ilgili olarak "Pek çok şirket çalışanı otel yerine kiralık daireleri tercih ediyor" değerlendirmesinde bulundu.

Mega projelerle donatılan Kurtköy'de Sabiha Gökçen Havaliman, Teknopark ve Habom gibi dev yatırımlar bulunuyor. Bu yatırımlarla birlikte İstanbul'un en planlı gelişen bölgeleri arasında kendine yer bulan Kurtköy'de nitelikli konut problemi patlak verdi.

Teknopark proıjesinin etaplar halinde faaliyete geçmesiyle birlikte şirketlerin insan kaynakları yöneticileri; mühendisler ve Ar-Ge çalışanları için konut aramaya başladı.

NİTELİKLİ KİRALIK KONUT BULUNAMIYOR

Bölgenin en aktif inşaat firması olan Erguvan İnşaat'ın Yönetici Ortağı Emre maraşlı, Kurtköy'de bulunan şirketlerin, çalışanları için otel konaklaması yerine kiralama yöntemini tercih ettiğini belirterek, söz konusu şirketlerin inşaat firmalarıyla toplu konut projesi talebi için görüştüklerini açıkladı.

Emre Maraşlı, Kurtköy'de nitelikli konut sayısının az olduğuna dikkat çekerek, bölgenin merkezinde bahçeli, otoparklı ve havuzlu kiralık ev bulmanın çok zor olduğunu söyledi. Maraşlı, kiralık konut bulmak isteyenlerin merkezden uzakta, yaşı 20 ile 30 arasında değişen niteliksiz binalara yönelmesi gerektiğini belirtti.

FİYATLAR 5 YILDA 3 KATIN ÜZERİNDE ARTTI

Kurtköy bölgesinin yatırım potansiyelini koruduğundan bahseden Maraşlı, "5 yıl önce bu piyasaya girdiğimizde 600 lira olan arsaların metrekare fiyatları bugün 2 bin liranın altına düşmüyor. Yani 5 yılda arsa bazında 3 kattan fazla artış oldu. Eminiz ki, Teknopark'ın tüm etapları ve Sabiha Gökçen'in yeni pistleri bitene kadar bu yükseliş devam eder. Biz en az 8-10 yıl daha bölgenin geleceğine inanıyoruz" dedi.

"5 PROJENİN DE LOKASYONU ÇOK İYİ"

Teknopark projesine yakın 15 dönümlük arazide inşa edecekleri kont projesinin detaylarına vatandaşla birlikte karar vereceklerini söyleyen Maraşlı, "Arsanın lokasyonu her türlü gayrimenkul projesini kaldırabilecek nitelikte. Biz de tam ihtiyaca yönelik nokta atışı bir projeyi buraya konumlandırmak istiyoruz"

Emre Maraşlı, Erguvan İnşaat'ın Kurtköy bölgesinde bulunan 5 projesinin de lokasyon açısından oldukça avantajlı olduğunun da altını çizdi.


"Kurtköy’de Arsa Fiyatları 5 Yılda 3 Kat Arttı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap