Kurtköy’de Arsa Fiyatları 5 Yılda 3 Kat Arttı

İstanbul emlak piyasasının en canlı bölgelerinden biri olan Kurtköy'de arsa fiyatları 5 yılda 3 katın üzerinde arttı.

12 Ağustos 2015
Kurtköy’de Arsa Fiyatları 5 Yılda 3 Kat Arttı

İstanbul emlak piyasasının en canlı bölgelerinden biri olan Kurtköy'de arsa fiyatları 5 yılda 3 katın üzerinde arttı.

Kentsel dönüşüm projeleri sebebi ile 5 yıllık süreçte İstanbul'un en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan İstanbul'un Kurtköy bölgesi, emlak piyasasının en hareketli yerlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Yeni yatırımlarla adeta çehresi değişen Kurtköy'de markalı konut projelerinin sayısının artmasıyla bölgedeki kiralık daire talebi tavan yaptı.

Erguvan inşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı, konuyla ilgili olarak "Pek çok şirket çalışanı otel yerine kiralık daireleri tercih ediyor" değerlendirmesinde bulundu.

Mega projelerle donatılan Kurtköy'de Sabiha Gökçen Havaliman, Teknopark ve Habom gibi dev yatırımlar bulunuyor. Bu yatırımlarla birlikte İstanbul'un en planlı gelişen bölgeleri arasında kendine yer bulan Kurtköy'de nitelikli konut problemi patlak verdi.

Teknopark proıjesinin etaplar halinde faaliyete geçmesiyle birlikte şirketlerin insan kaynakları yöneticileri; mühendisler ve Ar-Ge çalışanları için konut aramaya başladı.

NİTELİKLİ KİRALIK KONUT BULUNAMIYOR

Bölgenin en aktif inşaat firması olan Erguvan İnşaat'ın Yönetici Ortağı Emre maraşlı, Kurtköy'de bulunan şirketlerin, çalışanları için otel konaklaması yerine kiralama yöntemini tercih ettiğini belirterek, söz konusu şirketlerin inşaat firmalarıyla toplu konut projesi talebi için görüştüklerini açıkladı.

Emre Maraşlı, Kurtköy'de nitelikli konut sayısının az olduğuna dikkat çekerek, bölgenin merkezinde bahçeli, otoparklı ve havuzlu kiralık ev bulmanın çok zor olduğunu söyledi. Maraşlı, kiralık konut bulmak isteyenlerin merkezden uzakta, yaşı 20 ile 30 arasında değişen niteliksiz binalara yönelmesi gerektiğini belirtti.

FİYATLAR 5 YILDA 3 KATIN ÜZERİNDE ARTTI

Kurtköy bölgesinin yatırım potansiyelini koruduğundan bahseden Maraşlı, "5 yıl önce bu piyasaya girdiğimizde 600 lira olan arsaların metrekare fiyatları bugün 2 bin liranın altına düşmüyor. Yani 5 yılda arsa bazında 3 kattan fazla artış oldu. Eminiz ki, Teknopark'ın tüm etapları ve Sabiha Gökçen'in yeni pistleri bitene kadar bu yükseliş devam eder. Biz en az 8-10 yıl daha bölgenin geleceğine inanıyoruz" dedi.

"5 PROJENİN DE LOKASYONU ÇOK İYİ"

Teknopark projesine yakın 15 dönümlük arazide inşa edecekleri kont projesinin detaylarına vatandaşla birlikte karar vereceklerini söyleyen Maraşlı, "Arsanın lokasyonu her türlü gayrimenkul projesini kaldırabilecek nitelikte. Biz de tam ihtiyaca yönelik nokta atışı bir projeyi buraya konumlandırmak istiyoruz"

Emre Maraşlı, Erguvan İnşaat'ın Kurtköy bölgesinde bulunan 5 projesinin de lokasyon açısından oldukça avantajlı olduğunun da altını çizdi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Mimarin Ovacık Bağ Evleri konseptiyle göz dolduruyor

Mimarin Ovacık Bağ Evleri konseptiyle göz dolduruyor

Suv Yapı tarafından İzmir Çeşme'de inşa edilen Mimarin Ovacık Bağ Evleri Projesi'nde çalışmalar deva

20 Temmuz 2017


Metro House Esenyurt'ta hayat başlıyor

Metro House Esenyurt'ta hayat başlıyor

Candaroğlu İnşaat imzası ile İstanbul Avrupa yakası Esenyurt'ta inşa edilen projede sona gelindi.

20 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat