Kurtköy’de Büyük Konuta Talep Arttı

28 Ekim 2015
PAYLAŞ
Kurtköy’de Büyük Konuta Talep Arttı

Kurtköy'de sürekli olarak yeni iş koşullarının yaratılması ve rahat ulaşım için yapılan çalışmalar bölgede oturuma yönelik daire alımını arttırdı. Bununla beraber bölgede büyük dairelere talep görülmeye başladı...

Sabiha Gökçen Havalimanı ve Teknopark ile yükselişe geçen Kurtköy, Anadolu yakasının parlayan yıldıız olarak karşımıza çıkıyor. Bugüne kadar yatırım amaçlı konut alımlarının yapıldığı Kurtköy bölgesinde büyük daireler talep arttı.

Sabah'ın haberine göre bölgede daha önce 1+1 veya stüdyo dairelere talebin canlı olduğunu söyleyen sektör temsilcileri, artık tüketicinin büyük metrekareli daireleri tercih ettiğini söylüyor.

Kurtköy'de Still markasıyla 4 projede 721 konut hayata geçiren Yeşilyurt İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yeşilyurt, "Sürekli olarak yeni iş koşullarının yaratılmasının bölgedeki projelerde büyüyen konut büyüklükleri olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce 1+0 ve 1+1 daire tiplerine yönelik oluşan talep şimdi yerini daha geniş konutlara bırakıyor. Bu da bölgenin konut profilinin oturuma yönelik kaydığını gösteriyor" dedi.

Kurtköy'de 250 bin metrekare inşaat alanında projeler yaşama geçiren Demirbaş Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş ise "Bölgede eskiden yüzde 80 yatırımcı, yüzde 20 oranında oturumcu vardı. Şimdi bu oranlar tam tersine döndü. Artık oturumluk daireler tercih ediliyor. Biz de bu nedenle 1+1 ve stüdyo daire tiplerine yeni projemiz 360 Kurtköy'de yer vermedik" dedi.


"Kurtköy’de Büyük Konuta Talep Arttı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap