Kurtköy’de Büyük Konuta Talep Arttı

İstanbul Pendik'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

28 Ekim 2015
Kurtköy’de Büyük Konuta Talep Arttı

Kurtköy'de sürekli olarak yeni iş koşullarının yaratılması ve rahat ulaşım için yapılan çalışmalar bölgede oturuma yönelik daire alımını arttırdı. Bununla beraber bölgede büyük dairelere talep görülmeye başladı...

Sabiha Gökçen Havalimanı ve Teknopark ile yükselişe geçen Kurtköy, Anadolu yakasının parlayan yıldıız olarak karşımıza çıkıyor. Bugüne kadar yatırım amaçlı konut alımlarının yapıldığı Kurtköy bölgesinde büyük daireler talep arttı.

Sabah'ın haberine göre bölgede daha önce 1+1 veya stüdyo dairelere talebin canlı olduğunu söyleyen sektör temsilcileri, artık tüketicinin büyük metrekareli daireleri tercih ettiğini söylüyor.

Kurtköy'de Still markasıyla 4 projede 721 konut hayata geçiren Yeşilyurt İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yeşilyurt, "Sürekli olarak yeni iş koşullarının yaratılmasının bölgedeki projelerde büyüyen konut büyüklükleri olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce 1+0 ve 1+1 daire tiplerine yönelik oluşan talep şimdi yerini daha geniş konutlara bırakıyor. Bu da bölgenin konut profilinin oturuma yönelik kaydığını gösteriyor" dedi.

Kurtköy'de 250 bin metrekare inşaat alanında projeler yaşama geçiren Demirbaş Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş ise "Bölgede eskiden yüzde 80 yatırımcı, yüzde 20 oranında oturumcu vardı. Şimdi bu oranlar tam tersine döndü. Artık oturumluk daireler tercih ediliyor. Biz de bu nedenle 1+1 ve stüdyo daire tiplerine yeni projemiz 360 Kurtköy'de yer vermedik" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bostancı Deluxe görkemli yapısıyla yükseliyor

Bostancı Deluxe görkemli yapısıyla yükseliyor

Yapıen İnşaat imzasıyla Bostancı'da hayata geçirilmeye hazırlanan Bostancı Deluxe projesinde ön tale

22 Temmuz 2017


Gloria Park Ayayorgi ile Çeşme'de lüks ve ayrıcalıklı yaşam

Gloria Park Ayayorgi ile Çeşme'de lüks ve ayrıcalıklı yaşam

Temelsan İnşaat tarafından Dalyan'da hayata geçirilen Gloria Park Ayayorgi, hemen teslim daireleriyl

21 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat