Kurugöl Mesire Alanı Oluyor!

15 Ekim 2015
PAYLAŞ
Kurugöl Mesire Alanı Oluyor!

Düzce Kayışlı'da yer alan ve Düzce Orman İşletmesi Aksu Orman İşletme Şefliği’nin sorumluluğunda olan Kurugöl mesire alanının işletme hakkını Düzce Belediyesi aldı...

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesi sınırlarında yer alan ve Düzce Orman İşletmesi Aksu Orman İşletme Şefliği’nin sorumluluğunda bulunan Kurugöl Tabiat Parkı 5 yıllığına kiraya verilmek üzere ihaleye çıktı.

Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Kurugöl Tabiat Parkı’nın işletme hakkı için yaklaşık 3 ay önce düzenlenen herkese açık ihaleye girdi ve tesisin işletim hakkını kazandı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü tarafından Ankara’da yapılan ihalede Kurugöl Tabiat Pakı’nın ihalesini alacak işletmecinin bir yıllık kira bedeli 22 bin 600 TL olarak belirlenmişti.

Hatırlanacağı gibi Kurugöl Tabiat Parkı için daha önce Beşiktaş Başkanı Fikret Orman beraberindeki heyet ile birlikte inceleme yapmak üzere Düzce’ye gelmişti. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Kurugöl Tabiat Parkı’nı herkese açık ihale ile işletmeye açma kararı üzerine Düzce Belediyesi de çalışmalarını tamamlayarak ihaleyi almaya hak kazandı. Düzce Belediyesi, bu sayede Düzce halkına yeni bir mesire alanı ve park kazandırıyor.

KURUGÖL TABİAT PARKI

Kurugöl Tabiat Parkı, yaklaşık 22 hektarlık park içerisinde 4,90 hektarlık bir göldür. Kurugöl mesire alanı olarak 2004 yılında, tabiat parkı olarak da 2011 yılında tescil edilmişti. Kayın, Meşe ve Gürgen ağaçları ile kaplı bu doğa harikası alan foto-safari, sportif olta balıkçılığı ve kampçılık aktiviteleri için oldukça kullanışlı olması dikkat çekiyor.

İşletmeye açılan alanda yapılması planlanan yatırım ve düzenlemeler ise elektrik ve su altyapı çalışmaları, çevre aydınlatmaları, piknik üniteleri, piknik ocakları, 3 adet çeşme, 2 adet çocuk oyun sahası, 5 adet kameriye, otopark ve çadır alanları, taşıt otoparkları, kır gazinosu ve yaya trafiğini sağlamak amacıyla patika yolları içeriyor.

İHA


"Kurugöl Mesire Alanı Oluyor!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap