Kurugöl Mesire Alanı Oluyor!

Düzce Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Ekim 2015
Kurugöl Mesire Alanı Oluyor!

Düzce Kayışlı'da yer alan ve Düzce Orman İşletmesi Aksu Orman İşletme Şefliği’nin sorumluluğunda olan Kurugöl mesire alanının işletme hakkını Düzce Belediyesi aldı...

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesi sınırlarında yer alan ve Düzce Orman İşletmesi Aksu Orman İşletme Şefliği’nin sorumluluğunda bulunan Kurugöl Tabiat Parkı 5 yıllığına kiraya verilmek üzere ihaleye çıktı.

Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Kurugöl Tabiat Parkı’nın işletme hakkı için yaklaşık 3 ay önce düzenlenen herkese açık ihaleye girdi ve tesisin işletim hakkını kazandı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü tarafından Ankara’da yapılan ihalede Kurugöl Tabiat Pakı’nın ihalesini alacak işletmecinin bir yıllık kira bedeli 22 bin 600 TL olarak belirlenmişti.

Hatırlanacağı gibi Kurugöl Tabiat Parkı için daha önce Beşiktaş Başkanı Fikret Orman beraberindeki heyet ile birlikte inceleme yapmak üzere Düzce’ye gelmişti. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Kurugöl Tabiat Parkı’nı herkese açık ihale ile işletmeye açma kararı üzerine Düzce Belediyesi de çalışmalarını tamamlayarak ihaleyi almaya hak kazandı. Düzce Belediyesi, bu sayede Düzce halkına yeni bir mesire alanı ve park kazandırıyor.

KURUGÖL TABİAT PARKI

Kurugöl Tabiat Parkı, yaklaşık 22 hektarlık park içerisinde 4,90 hektarlık bir göldür. Kurugöl mesire alanı olarak 2004 yılında, tabiat parkı olarak da 2011 yılında tescil edilmişti. Kayın, Meşe ve Gürgen ağaçları ile kaplı bu doğa harikası alan foto-safari, sportif olta balıkçılığı ve kampçılık aktiviteleri için oldukça kullanışlı olması dikkat çekiyor.

İşletmeye açılan alanda yapılması planlanan yatırım ve düzenlemeler ise elektrik ve su altyapı çalışmaları, çevre aydınlatmaları, piknik üniteleri, piknik ocakları, 3 adet çeşme, 2 adet çocuk oyun sahası, 5 adet kameriye, otopark ve çadır alanları, taşıt otoparkları, kır gazinosu ve yaya trafiğini sağlamak amacıyla patika yolları içeriyor.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

TDV tarafından Makedonya'nın başkenti Üsküp'te inşa edilecek Tophane Merkez Camisi'nin temel atma ça

15 Eylül 2017


Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Avusturyalı Prinzhorn Holding iştiraki Hamburger Containerboard, Kütahya’da 1 milyar TL yatırımla kâ

13 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat