Kurumlar Vergisi Genel Tebliği'nde Değişiklik

Kurumlar Vergisi Genel Tebliği'nin bazı maddelerin ismi değiştirilirken, bazı yerlere yeni bölümler eklendi. İşte Kurumlar Vergisi Genel Tebliği'nde yapılan o değişiklikler...

05 Ağustos 2016
Kurumlar Vergisi Genel Tebliği'nde Değişiklik Kurumlar Vergisi Genel Tebliği'nin bazı maddelerin ismi değiştirilirken, bazı yerlere yeni bölümler eklendi. İşte Kurumlar Vergisi Genel Tebliği'nde yapılan o değişiklikler...

Gelir İdaresi Başkanlığı, Kurumlar Vergisi Genel Tebliği'nde (Seri No:1) değişiklik yaptı. Karar 5 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Bu kapsamda 3 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Kurumlar Vergisi Genel Tebliği'nin 10.6.3.1 Sermayee tescili ve artırılan tutarın şirketin hesabına yatırılması başlıklı bölümden sonra gelecek şekilde 10.6.3.1.1 Sermaye avanslarının durumu başlıklı bölüm eklendi.

Yine tebliğde "32. Kurumlar Vergisi Oranı ve Geçici Vergi" başlığı 32. Kurumlar Vergisi Oranı, Geçici Vergi ve İndirimli Kurumlar Vergisi olarak değiştirildi. Bu başlıklı bölümden sonra ise "32.2. İndirimli Kurumlar Vergisi" başlıklı madde ve usul ile esasları eklendi.

Kurumlar Vergisi Genel Tebliği'ndeki Değişiklik İçin Tıklayınız


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Bağcılar Şehir Parkı projesinin yüzde 95’i hazır.

16 Ekim 2017


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.