• Diğer Haberler
  • Kuşadası Restorasyon Projesinin İkinci Aşaması Tamamlandı

Kuşadası Restorasyon Projesinin İkinci Aşaması Tamamlandı

Aydın Kuşadası'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

27 Ekim 2015
Kuşadası Restorasyon Projesinin İkinci Aşaması Tamamlandı

Kuşadası'nda belediyesi ile Yıldız Teknik Üniversitesi'nin ortaklaşa yürüttüğü rölöve ve restorasyon projesinin ikinci aşamasında tarihi çevre değerlendirme çalışmaları tamamlandı...

Kuşadası Belediyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Mimarlık Fakültesi Restorasyon Anabilim Dalı ile “Yıldız Teknik Üniversitesi Rölöve-Restorasyon Lisans Üstü Programı 2015-2016 Güz Yarıyılı” ders programı kapsamında ilçeye gelen yüksek lisans öğrencileri sürdürülen tarihi çevre değerlendirme çalışmaları tamamladı. Alacamescit, Camiatik, Hacıfeyzullah ve Dağ mahallelerinde kent dokusunun analizi ile başlayan çalışma, nitelik ve değerlerin saptanması ile devam edecek ve tipoloji çalışmaları ile desteklenecek.

Yüksek lisans öğrencileri tarafından başlatılan tarihi çevre değerlendirme çalışmaları 22 Ekim tarihinde sona erdi. Yıldırım Caddesi, Aslanlar Caddesi ve Anıt Sokak’ta silüet çizimleri yapılarak değerlendirme ve öneriler aşamasına taşınacak. Bunun sonucunda sokak sağlıklaştırma projeleri yapılacak ve yürütülmekte olan saha çalışması ile Kuşadası tarihi kent merkezi algısına kavuşacak.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Dünyanın en pahalı evinin fiyatı düştü

Dünyanın en pahalı evinin fiyatı düştü

Dünyanın en pahalı evi olarak gösterilen Villa Les Cedres malikanesinin fiyatı 686 milyon dolar düşt

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.