Kuşadası ve Didim’e Turizm Serbest Bölge Müjdesi

25 Mayıs 2015
PAYLAŞ
Kuşadası ve Didim’e Turizm Serbest Bölge Müjdesi

Kuşadası Korumar Otel'de gerçekleşen “Kuşadası'nın sorunları" başlıklı bir toplantıda bölgeye turizm serbestliğinin geleceği müjdesi verildi.

Kuşadası ve Didim'e Turizm Serbest Bölge Müjdesi

Kuşadası Korumar Otel'de gerçekleşen “Kuşadası'nın sorunları" başlıklı toplantıya katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Kuşadası ve Didim'de "Turizm serbest bölgesi"ni hayata geçireceklerini söyledi.

Ege bölgesinin yılın 12 ayında da turist alabilecek potansiyele sahip olduğunu ve Turizm serbest bölgesi projesinin hayata geçmesinin bölgeyi ileri taşıyacağını söyleyen ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi konuşmasını şöyle sürdürdü: "Sağlık turizminden, kongre turizmine kadar yatırımcılar için bir dizi imkanlar yaratacağız. Bu çalışmalarımız ile turizm sayesinde aynı zamanda önemli bir istihdam yaratacağız. Sağlık ve yaşlı bakım turizmi yatırımlarını minimum beşinci kademe teşvikleriyle destekleyeceğiz. Ege bölgesinde, "İzmir Ekonomik Serbest Bölgesi" gibi turizm serbest bölgeleri oluşturacağız. Kuşadası ve Didim Türkiye'nin ilk turizm serbest bölgesi olacak."

-
Kuşadası ve Didim'e Turizm Serbest Bölge Müjdesi
-


"Kuşadası ve Didim’e Turizm Serbest Bölge Müjdesi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap