Kuşadası’nın En Değerli Arsasının Akıbetine Halk Karar Verecek

Aydın Kuşadası'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

13 Nisan 2016
Kuşadası’nın En Değerli Arsasının Akıbetine Halk Karar Verecek

Aydın Büyükşehir Belediyesi Kuşadası'nın en değerli arsası olan Tariş Kuşadası arazisini satın aldı. Burada ne yapılacağına ise referandumla halk karar verecek...

Tariş Kuşadası'ndaki arsasını defalarca satış çıkarmış ancak dönemim ilçe belediye başkanlarının tepkileriyle defalarca yeşil alan ilan edilmişti. Geçtiğimiz hafta Aydın Büyükşehir Belediyesi Tariş Kuşadası arsasını 24 milyon 200 bin liraya satın aldı.

OTEL, AVM OLMAYACAK

Aydın Büyükşehir Belediyesi 9 bin 958 metrekarelik Tariş Kuşadası arsanın kullanımı için vatandaşın görüşünü alacak.  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu sahil bandında Atatürk Bulvarı üzerindeki turizm imarlı Kuşadası’nın en değerli arsasının otel, avm ve benzeri bir şekilde değerlendirilmeyeceğini açıkladı.

3 GÜN SÜRECEK

15-16-17 Nisan tarihlerinde, 11.00-18.00 saatleri arasında sandık kurulacağını söyleyen Çerçioğlu, "Halkımızın buranın ne şekilde kullanılacağı ile ilgili görüşlerini alacağız. Vatandaşlarımız bu arazide ne görmek istediklerini yazacaklar. Kent Meydanı, yeşil alan, konser alanları, Oyun alanları, kafeteryalar, havuzlar, anıtlar, spor alanı ne istiyorsa herkes görüşünü belirtecek." dedi.

Referandumdan sonra halkın istediği doğrultusunda proje hazırlanacak. Anıtlar Kurulu'na sunulacak olan proje onaylanırsa hızlı bir şekilde inşaatına başlanacak ve Kuşadası halkının hizmetine sunulacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Vadişehir cadde dükkânları yarın satışa çıkıyor

Vadişehir cadde dükkânları yarın satışa çıkıyor

Başakşehir’de inşa edilen Vadişehir projesindeki cadde dükkânları yarın (23 Eylül 2017) yapılacak ih

22 Eylül 2017


Fiera Vista Bodrum projesinde 1 Milyon TL’ye 4+1 villa

Fiera Vista Bodrum projesinde 1 Milyon TL’ye 4+1 villa

Gündoğan’da hayata geçirilen Fiera Vista Bodrum projesinde lüks yaşam alanı olarak yükselen villalar

22 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat