• Diğer Haberler
  • Kütahya'da inşa edilecek şehir hastanesi şantiyesinin temelleri atıldı

Kütahya'da inşa edilecek şehir hastanesi şantiyesinin temelleri atıldı

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Kavuncu, Kütahya'da hayata geçirilecek olan şehir hastanesinin yapılacağı alanda inceleme yaptı.

21 September 2017
Kütahya'da inşa edilecek şehir hastanesi şantiyesinin temelleri atıldı Hastane alanından alanda incelemelerde bulunan TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Kavuncu Vural Kavuncu, yaptığı açıklamada, çalışmaları yerinde incelemek ve kamuoyunu bilgilendirmek için inşaat alanında kent protokolü ile birlikte bir gezi düzenlediklerini söyledi.

Kütahya Şehir Hastanesinin kentte çokça konuşulduğunu ifade eden Kavuncu, konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu:

"Şehir hastanesi, Kütahya'da belki de en çok polemiği yapılan, istemememize rağmen siyasi malzeme olarak önümüze çıkan bir konu oldu. Burada öncelikle halkımızın hastane yapımının gecikmesi konusunu sorgulaması ve eleştirmelerini canı gönülden normal kabul ettiğimizi ifade etmek istiyorum. Halkımızın bu noktada büyük çoğunluğunun bize göstermiş olduğu güven ve teveccüh nedeniyle bir kez daha teşekkür ederim. Ne yazık ki toplumda, bunu da farklı yönlere çekmek isteyen ve bence çok da fazla olmayan bir grubun özellikle sosyal medya aracılığıyla oluşturduğu bir algı sistemi ile birlikte maalesef hak etmediğimiz pek çok noktayla karşı karşıya kaldık. Hastanenin yapılmayacağı, bütçesinin olmadığı, yatırımın başka şehre kaydırıldığını iddia edenler oldu. Doğrusu geçmişe çok da dönmek istemiyorum. 'Biz sadece yapılanla, icraatla, ürünle ortaya çıkmaktır' diye söylemiştik. Kütahya'da yapılması planlanan şehir hastanemiz için şantiye kuruldu, çalışmalara başlandı. İnşallah en kısa sürede temeli de atacağız."

Projeden dolayı öngörülemeyen gecikmelerin de yaşandığını belirten Kavuncu, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
"Şunu da belirtmek gerekir ki gecikmede bazı öngörülemeyen nedenler var. Bunlardan bir tanesi Kütahya Şehir Hastanesi projesidir. Eğer biz klasik bir hastane yapıyor olsaydık şu anda belki hastanemiz epey bir yol almış olacaktı. Şehir hastaneleri Türkiye'de sayılı projelerden. Kütahya'nın bu proje arasında yer almasından mutluluk ve gurur duyuyoruz. Şehir hastanelerinin Türkiye'de genel bir gecikmeye neden olduğunu daha önce açıklamıştım. Bunun yasal nedenleri, düzenlemeleri vardı. Bu gecikmeye biz de takıldık ama biz her kademede gerek bürokrasinin gerek firmanın işlerini kolaylaştırarak dört bir elle sarıldık."

Hastane inşaatı hakkında bilgi veren proje müdürü Çetin Güven de 2019 yılı sonu itibarıyla çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini dile getirdi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum