Kuveyt Türk’ten Devlet Katkılı Konut Hesabı

25 Ağustos 2016
PAYLAŞ
Kuveyt Türk’ten Devlet Katkılı Konut Hesabı
Kuveyt Türk, devlet desteğiyle ev alacak vatandaşlar için devlet katkılı konut hesabını oluşturdu...

Devlet Katkılı konut hesabı başvuruları yarın başlıyor. Bu kapsamda Kuveyt Türk kendi Devlet Katkılı Konut Hesabı’nı oluşturdu.

Faizsiz bankacılık prensiplerine uygun olarak hayata geçirdiği hesap ile uzun vadeli birikim yapmak isteyen müşterilerine devletin verdiği katkı payına ek olarak kar payı vererek destek olacak.

Konut hesabı, yurt içi şubelerinden TL cinsinde ve birikimli katılma hesabı olarak asgari 3 yıl vadeli açılabiliyor. Aylık birikimlerde en az 250, en fazla 2 bin 500 TL, 3 aylık dönemlerde ise en az 750, en fazla 7 bin 500 TL arasında yatırılabiliyor. Kuveyt Türk Konut Hesabı her yıl temdit olup, müşteri kar payı alacak.

Konut hesabında birikim yapan vatandaşlara devlet 3-4 yıl arasında yüzde 15 yani en fazla 13 bin TL, 4-5 yıl arasında yüzde 18 yani en fazla 14 bin TL , 5 yıl ve üzerinde ise yüzde 20 yani en fazla 15 bin TL katkı verecek. katkı kazanabiliyor.

Kuveyt Türk kar paylarını müşterinin isteğine bağlı olarak cari hesapta veya ilgili katılma hesabının üzerine üst limiti aşmayacak şekilde ekleyebiliyor.

"Kuveyt Türk’ten Devlet Katkılı Konut Hesabı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap