Kuveyt Uluslararası Havalimanı Limak’a Emanet

01 Haziran 2016
PAYLAŞ
Kuveyt Uluslararası Havalimanı Limak’a Emanet
Limak'ın 4,3 milyar dolar teklifle ihalesini kazandığı Kuveyt Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal Binası için imzalar atıldı...

Kuveyt Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal Binası inşaatı ihalesini 4,3 milyar dolar teklifle Limak İnşaat kazandı. Proje için ise imzalar atıldı.

Kuveyt Bayındırlık Bakanlığı’nda gerçekleşen imza törenine Limak yöneticileri ile Kuveyt Bayındırlık Bakanı Ali el-Amir katılırken, imzaları Kuveyt Bayındırlık Bakanı Ali el-Amir ve Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sezai Bacaksız attı.

Bütçesi tamamen devlet tarafından karşılanacak olan Kuveyt Uluslararası Havalimanı’nın 6 yılda tamamlanması hedefleniyor. Yılda 25 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak olan yeni terminal binası Limak İnşaat inşa edilecek ve 2 yıl da işletilecek.

52 kapılı yeni terminal binası için Limak İnşaat yılda ortalama 5 bin kişi istihdam edecek. İlk etapta 500 ila 750 personeli Türkiye'den getirecekleri belirten Bacaksız, ilerleyen zamanda bu rakamın yükselebileceğini söyledi.

4,3 milyar dolarlık sözleşmenin Türk müteahhitlik sektörünün yurt dışında tek kalemde aldığı en büyük iş olduğunu söyleyen Bacaksız, Türk müteahhitlik sektörü açısından önemli bir başarıya imza atmış olduklarını açıkladı.

"Kuveyt Uluslararası Havalimanı Limak’a Emanet" haberine ait yorum yok

Yorum Yap