Kuveyt Uluslararası Havalimanı Limak’a Emanet

Limak'ın 4,3 milyar dolar teklifle ihalesini kazandığı Kuveyt Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal Binası için imzalar atıldı...

01 Haziran 2016
Kuveyt Uluslararası Havalimanı Limak’a Emanet Limak'ın 4,3 milyar dolar teklifle ihalesini kazandığı Kuveyt Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal Binası için imzalar atıldı...

Kuveyt Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal Binası inşaatı ihalesini 4,3 milyar dolar teklifle Limak İnşaat kazandı. Proje için ise imzalar atıldı.

Kuveyt Bayındırlık Bakanlığı’nda gerçekleşen imza törenine Limak yöneticileri ile Kuveyt Bayındırlık Bakanı Ali el-Amir katılırken, imzaları Kuveyt Bayındırlık Bakanı Ali el-Amir ve Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sezai Bacaksız attı.

Bütçesi tamamen devlet tarafından karşılanacak olan Kuveyt Uluslararası Havalimanı’nın 6 yılda tamamlanması hedefleniyor. Yılda 25 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak olan yeni terminal binası Limak İnşaat inşa edilecek ve 2 yıl da işletilecek.

52 kapılı yeni terminal binası için Limak İnşaat yılda ortalama 5 bin kişi istihdam edecek. İlk etapta 500 ila 750 personeli Türkiye'den getirecekleri belirten Bacaksız, ilerleyen zamanda bu rakamın yükselebileceğini söyledi.

4,3 milyar dolarlık sözleşmenin Türk müteahhitlik sektörünün yurt dışında tek kalemde aldığı en büyük iş olduğunu söyleyen Bacaksız, Türk müteahhitlik sektörü açısından önemli bir başarıya imza atmış olduklarını açıkladı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İzmir Konak'a Dev Spor Kompleksi ve Pazar Yeri!

İzmir Konak'a Dev Spor Kompleksi ve Pazar Yeri!

İzmir Konak Belediyesi, Konak'ta yeni spor tesisi ve kapalı pazar yeri inşa etmeye hazırlanıyor...

27 Nisan 2017


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat