Kuveytliler Kuşadası’ndan 2 Bin Konut Satın Aldı

19 Eylül 2014
PAYLAŞ
Kuveytliler Kuşadası’ndan 2 Bin Konut Satın Aldı

Türkiye'nin gözde tatil beldelerinden Kuşadası'na Kuveytliler ciddi yatırımlar yapmaya başladı.

Kuveytli gayrimenkul yatırımcıları Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası’na yerleşiyor. Son 2 yılda binin üzerinde konut Kuveytliler'e satıldı.

Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuveytlilerin 2 yıldır ciddi yatırım yaptığını, bölgede Kuveyt sermayesine dayalı 20 site yapıldığını söyledi. Habertürk gazetesine konuşan Özer Kayalı, ilçeye turist sayısında da artış olduğunu, geçen yıl kruvaziyer ile 800'i aşkın turist geldiğini, bu yıl da aynı sayının yakalanacağını açıkladı.

Belediyenin iç işleyişi ile ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Kayalı sözlerine şöyle devam etti :

"Belediyeyi, daha kurumsal hale getirmeye çalışıyoruz. Belediyenin organizasyon şemasını değiştirdik. Kuşadası Belediyesi'nde imar iznini veren, inşaat ruhsatı veren, inşaatın durumunu kontrol eden, oturma izni veren tek merci ve tek kişi vardı; İmar Müdürü. Biz bu birimi ikiye bölerek, İmar Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Müdürlüğü diye ayırdık. İmar Müdürü ruhsatı veriyor, sonrası Yapı Kontrol Müdürlüğü'ne geçiyor. Böylece kendi içinde bir denetim sağlanmış oluyor. Ayrıca birimlerin altına birer komisyon oluşturuyoruz. İlerleyen tarihte atamalar yapacağız. Her birimin altına biri belediye dışından olmak üzere 3 kişilik komisyonun ataması yapılacak, halkın taleplerini de bu komisyon inceleyecek. En az 8-10 kişi işin muhatabı olacak. Böylece imar işlerinde yanlışların ve aksiliklerin yaşanması önlenecek" diye konuştu.

Kayalı ayrıca Belediye içinde ihale yetkisini tek bir kurum bünyesinde topladıklarını açıkladı.


"Kuveytliler Kuşadası’ndan 2 Bin Konut Satın Aldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap