La Sagrada Familia’da Sona Yaklaşıldı

11 Ocak 2016
PAYLAŞ
La Sagrada Familia’da Sona Yaklaşıldı

1882 yılında yapımına başlanan La Sagrada Familia'nın 2026 yılında tamamlanması hedefleniyor...

İspanya'nın Barcelona kentinde hayata geçirilen La Sagrada Familia'nın bitiş tarihi açıkladı. 1883 yılında Antoni Gaudi'nin devraldığı Sagrada Familia, Gaudi'nin 1926 yılında bir tramvayın altında kalarak vefat etmesi sonucu yarım kaldı.

La Sagrada Familia'nın 2026 yılında Antoni Gaudi'nin ölümünün 100. yılında tamamlanması hedefleniyor. 1882 yılında yapımına başlanan La Sagrada Familia'da yüzde 30'luk bir kısım inşa edilmeyi bekliyor. Tamamlandığında Avrupa'nın en yüksek dini yapısı olacak olan La Sagrada Familia'ya 564 metrelik merkez kulesi dahil olmak üzere 6 kule daha eklenecek.

sagrada

Çok sayıda turist çeken La Sagrada Familia'nın inşaatı hala sembolik olarak halkın yardımlarıyla devam ediyor. 133 yıldır inşası devam eden La Sagrada Familia'nın hala tamamlanmamış olmasına Antoni Gaudi'nin karmaşık mimari tarzının çözülmesinin güçlüğü sebep gösteriliyor. Bununla beraber binanın çizimleri ve ilk yapım yöntemleri de 19.yüzyıldan kaldığı için gününüz teknolojisine uyarlanmasında da zorluk çekildiği belirtildi.


"La Sagrada Familia’da Sona Yaklaşıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap