Libadiye Köprüsü Yenileme Çalışmaları Başladı

16 Temmuz 2016
PAYLAŞ
Libadiye Köprüsü Yenileme Çalışmaları Başladı
Üsküdar Libadiye Köprüsü yıkılarak kesintisiz bağlantı sağlanması amacıyla 2x3 şeritle yeniden inşa edilecek... 

E-5 Karayolu'nun ve TEM'in Üsküdar'dan geçen kısmında bulunan Libadiye Köprüsü yenileme çalışmaları başladı. Libadiye Köprüsü, Üsküdar Acıbadem, Ünalan ve Küçükçamlıca mahallelerinin birbirleriyle bağlantıları kestiği için 15 Temmuz 2016 saat:24.00’da köprünün yıkımına başlandı.

Kesintisiz bağlantı sağlanması amacıyla Libadiye Köprüsü yeniden inşa edilecek. 2x2 şeritle hizmet veren Libadiye Köprüsü çalışmaların sonunda 2x3 şerite çıkarılmış olacak.Yeni Libadiye Köprüsü ile Üsküdar ilçesinden geçen D-100 Karayolu O-1(D-100 Karayolu-Boğaziçi Köprüsü Bağlantı Yolu) ve O-4 (Anadolu Otoyolu-Çamlıca Bağlantı Yolu) yolları entegre edilecek. Aynı zamanda Acıbadem Mahallesi, Ünalan Mahallesi ve Küçük Çamlıca mahalleri birbirleriyle kesintisiz bağlanacak.

Libadiye Köprüsü yıkım ve yeniden inşa çalışmaları süresince geçici trafik sirkülasyonu projesi uygulanacak. Buna göre; Küçük Çamlıca-Ünalan-Cumhuriyet ve Fetih Mahallelerinin bağlantıları, Bestekar Çinuçen Tanrıkorur Caddesi (Köprüsü) ve Karlıdere Caddesi (Köprüsü) üzerinden sağlanacak.

"Libadiye Köprüsü Yenileme Çalışmaları Başladı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap