Limankent Projesi İçin Hazırlıklar Tamamlandı

İstanbul Arnavutköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

23 Haziran 2014
Limankent Projesi İçin Hazırlıklar Tamamlandı

Üçüncü Havalimanı'nın inşa edileceği bölgeye kurulacak olan Limankent projesi için hazırlıklar tamamlandı.

2018 yılında bitecek olan Limankent projesi, Asya'dan Avrupa'ya geçişte Türkiye'yi ve Marmara Bölgesi'ni kargo lideri yapması bekleniyor

Üçüncü Havalimanı'nın yapılacağı bölgeye kurulacak olan Limankent için hazırlıklar tamamlandı. 2018 yılında bitecek olan proje, Asya'dan Avrupa'ya geçişte Türkiye'yi kargo lideri yapacak.

8 MİLYON TURİST ÇEKECEK

İstanbul'daÜçüncü Havalimanı'nın yapılacağı bölgeye kurulacak ve yılda yaklaşık 8 milyon turist çekecek dev liman için tüm hazırlıklar tamamlandı. Kanal İstanbul ve havalimanıyla entegre olacak, özellikle konteyner, tren ve TIR gibi büyük yük taşıyan Ro-Ro gemileri tarafından kullanılacak limanın planları genişletildi.

BOĞAZ TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK

2018'de tamamlanması öngörülen projeyle Türkiye'nin Asya'dan Avrupa'ya kargo hizmetinin öncüsü olması hedefleniyor. Kruvaziyer turizminin de yapılacağı, iki yeni şehri içine alacak Limankent'in hem İstanbul Boğaz trafiğini rahatlatacağı hem de yıllık ortalama 4 milyar dolar gelir bırakacağı hesaplanıyor.

NÜFUSUN DÖRTTE BİRİ ARNAVUTKÖY'E

Bölgede arazi tahliye çalışmaları da devam ediyor. Limankent'in yapılacağı Yeniköy'ün de aralarında bulunduğu 5 köy sınırları içerisinde bulunan 7 maden ocağı boşaltıldı. Bölgeye yapılacak liman Arnavutköy planlarına işlendi. Yeniköy'e yapılacak dev limanın yanı sıra Karaburun Köyü'nde bulunan limanın da genişletilmesi planlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yeni İstanbul'un oluşturulacağı bölgede Rezerv Alanı 1 ve 2'nin sınırlarını da belirledi. Havaalanı projesinde özel mülkiyet alanları en çok Arnavutköy'de bulunuyor. Arnavutköy ve köylerinde 358 irili ufaklı bağımsız tapu kamulaştırılacak. 44 bin 442 dönüm araziye kurulacak 'Rezerv Alanı 1' ile 280 bin 29 dönüm alan üzerine kurulacak 'Rezerv Alan 2', İstanbul nüfusunun dörtte birine denk gelecek. Bölgede 4 milyon kişi ikamet edecek.

'ARSALAR SÜREKLİ EL DEĞİŞTİRİYOR'

Sabah'ın haberine göre; yeni projeler Arnavutköy bölgesinin değerini katladı. Türkiye'nin önde gelen şirketleri, yerli ve yabancı yatırımcılar bölgede adeta arazi avına çıktı. Üç yıl önce bölgede metrekaresi 20-40 lira olan araziler şimdi 500 TL'ye kadar çıktı. Hem Kanal İstanbul hem de Üçüncü Havalimanı güzergâhında bulunan, 2009 yılında 28 bin dönüm satılabilir arazisi bulanan Yassıören Köyü'ndeki arazilerin tamamı el değiştirdi. Yassıören Köyü Muhtarı Celal Tunçher, "Çılgın Proje daha gündemde yokken binlerce emlakçı ve işadamı geldi. Köyde arsalar sürekli el değiştiriyor" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Satya Evliya Çelebi Tuzla ile İstanbul'da uygun fiyata lüks daire

Satya Evliya Çelebi Tuzla ile İstanbul'da uygun fiyata lüks daire

Satya Yapı imzası taşıyan Satya Evliya Çelebi Tuzla projesi, İstanbul'da cazip fiyatlarla konut sahi

23 Temmuz 2017


İşte İstanbul'da en çok ofis kiralanan ilçeler

İşte İstanbul'da en çok ofis kiralanan ilçeler

ABD merkezli gayrimenkul danışmanlık firması Cushman & Wakefield bir rapor yayınlayarak İstanbul'da

23 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat