• Emlak Haberleri
  • Mahall Bomonti İstanbul’dan sonra ilk defa İzmir’de hayat bulacak

Mahall Bomonti İstanbul’dan sonra ilk defa İzmir’de hayat bulacak

Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından Türkerler Holding, İzmir’in en büyük gayrimenkul yatırımı Mahall Bomonti İzmir projesi kapsamında büyük bir ortaklığa imza atıyor.

14 July 2018
Mahall Bomonti İstanbul’dan sonra ilk defa İzmir’de hayat bulacak Doğuş Grubu’yla yapılan anlaşma ile, d.ream’in benzersiz konsepti bomontiada, İstanbul’dan sonra ilk defa İzmir’de hayat bulacak.

Türkiye’nin en önde gelen kuruluşlarından biri olan Türkerler Holding, İzmir’de istihdamı artıracak, turizmi canlandıracak yeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Doğuş Grubuyla yapılan anlaşma sayesinde, İçerisinde çok sayıda dünyaca ünlü yeme-içme markalarını barındıran ve benzersiz kültür-sanat faaliyetleri ile şehrin nabzını tutan bomontiada, İstanbul’dan sonra ilk defa İzmir’de hayata geçirilecek. Mahall Bomonti adıyla hayat bulacak olan proje, 2018’in son çeyreğinde faaliyete girecek.

İzmir’deki sosyal ve kültürel alışkanlıklara yepyeni bir boyut kazandırması beklenen bomontiada için Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker ile Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk 13 Temmuz’da bir araya geldi. Yapılan anlaşmayla Doğuş Grubu iştiraki olan d.ream’in benzersiz konsepti olan ve içerisinde dünyaca ünlü yeme içme markalarını, çeşitli kültür-sanat aktivitelerini barındıran bomontiada’nın, Mahall Bomonti ismiyle İzmir’de hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

İzmir’in en gözde lokasyonlarından biri olan Alsancak Limanı karşısında hayata geçirilecek olan projenin, İzmir’e her yönden yeni bir soluk getireceği düşünülüyor. Başta şehirdeki istihdam oranı artıracak olan proje, bölgedeki turizmin de canlanmasını sağlayacak. 1912 yılında Bomonti Ailesi tarafından kurulan bira fabrikasının bulunduğu 45 bin metrekarelik bir alan üzerinde inşa edilecek olan projede 1100 konut, ofis ve çok sayıda ticari ünite yer alacak. Türkiye’de bir benzeri bulunmayan proje, opera, tiyatro salonu gibi daha pek çok sosyal alana ev sahipliği yapacak.

Proje kapsamında inşa edilecek d.ream’in meşhur konsepti Mahall Bomonti ile dünyanın en sevilen restoran ve kafeleri, yerli-yabancı çok sayıda sanatçının konserleri, farklı festival ve kültür etkinlikleri tek bir çatı altında İzmirlilerle buluşacak.

Türkiye’nin, inşaat sektöründe faaliyet gösteren en köklü firmalarından biri olan Türkerler İnşaat’ı bünyesinde barındıran Türkerler Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, imza töreninde yaptığı açıklamada, Doğuş Grubu’yla birlikte, Türkiye’ye, bölgeye bilhassa İzmir Şehri’ne değer katacak çok önemli bir projeye imza attıklarını ve 2018’in son çeyreğinde hizmete açılacak olan Mahall Bomonti’nin İzmir’e hareket getireceğini ifade etti. Emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirten Türker, İzmir’e hizmet etmekten gurur duyduklarını söyledi.

Konuyla ilgili konuşan Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk ise, d.ream’in 6 yıl içerisinde Türkiye’nin en büyük yeme içme şirketlerinden biri haline geldiğini ve şuanda 12 ülkede, yaklaşık 170 lokasyonda 8 bin 500 çalışanıyla, yeme, içme ve eğlence sektöründe hizmet vermeye devam ettiğini söyledi. bomontiada’nın d.ream’in en önemli markalarından biri olduğunu belirten Şahenk, İstanbul için büyük bir değer ifade eden Bomontiada’yı Türkerler Holding ile birlikte İzmir’e taşıdıklarından ötürü çok mutlu olduklarını ve böyle bir güzelliği İzmir’e kazandırdıkları için Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker’e teşekkürlerini sunduğu ifade etti. Son olarak, Mahall Bomonti’nin İzmir’e çok şey kazandıracağını vurgulayan Şahenk, Türkerler Grup’la daha pek çok güzel projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi..

Projeyi hazırlarken, kendilerini en çok bölgedeki tarihi yapının heyecanlandırdığı belirten Türkerler Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Atilla Sezgin ise, projenin hayata geçirileceği alanda, Bomonti Ailesi’ne ait, 1912 yılında kurulmuş bir bira fabrikasının bulunduğunu, asırlık ağaçlar ararsında yer alan bu tarihi dokuyu korumak için bazı çalışmalar yaptıklarını, hatta projede bu unsurları ön plana çıkardıklarını ifade etti. Proje kapsamında bir müze, bin kişilik bir gösteri alanı, kütüphane, tiyatro, opera salonu, sinema, alışveriş mağazaları, tenis kulübü, koşu ve bisiklet yolları ve içerisinde asırlık ağaçların yer aldığı yeşil alanları hizmete açacaklarını belirten Sezgin, daha şimdiden 9 tarihi binadan birinde yer alan sanat evinin İzmirlilere hizmet vermeye başladığını söyledi. Bomonti Bahçesi’nin tıpkı eski dönemlerde olduğu gibi sosyal hayatın merkezi haline geleceğini ifade eden Sezgin konuşmasını, projenin tüm İzmirlilere mutluluk getirmesini temenni ederek sonlandırdı.

İmza töreninde konuşan bir diğer isim olan d.ream Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Öztangut ise, Doğuş Grubu’nun, yeme-içme konusundaki başarısının yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada tescillendiğini ve bu başarının İzmir’e taşınmasından dolayı oldukça mutlu olduklarını söyledi. Türkerler Holding’in Mahall Bomonti projesini hayata geçirdiği tarihi bölgeye uygun yeme içme ve eğlence alanları tasarladıklarını ifade eden Öztangut, İzmrililere inovatif bir yeme içme tecrübesi kazandıracaklarına inandıklarını belirtti.

TÜRKERLER HOLDİNG

Türkiye’nin en önde gelen kuruluşlarından biri olan Türkerler Holding, çeşitli sektörlerdeki yatırım çalışmalarına yaklaşık 50 yıl önce Ankara’da başladı. Bilhassa inşaat sektöründe adından sıkça söz ettiren Türkerler Holding, kısa sürede Türkiye ekonomisinin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Yenilenebilir enerji, doğal gaz dağıtım ve ticareti başta olmak üzere baraj, tünel, otoyol, metro, hastane inşaatı gibi pek çok alanda başarılı işlere imza atan Türkerler Grup, geçtiğimiz günlerde Londra’da düzenlenen Partnership Awards’da Sosyal Altyapı kategorisinde, İrlanda, Fransa, İngiltere ve Türkiye’de faaliyet gösteren diğer adayları eleyerek, En İyi Finansal Kurgu Altın Ödülü’ne layık görüldü.

Yenilenebilir enerji alanında da adından sıkça söz ettirmeye başlayan Türkerler Holding, son olarak 1 milyar dolar değerindeki Rüzgar Enerjisi YEKA ihalesini kazanarak dikkatleri üzerine çekti. Toplam 22 bin kişiye istihdam sağlayan Türkerler Holding’in son 20 yılda ulaştığı inşaat hacmi 5 milyon metrekareyi geçti. Şirketin şuan devam eden projelerinin değeri ise 5 milyara ulaşıyor.

D.ream

2012’nin Mart ayında kurulan d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) yeme içme sektöründe kurumsallaşma hedefiyle yola çıkmış bir kuruluştur. Başta Doğuş Grubu’nun desteğini alarak yola çıkan d.ream, bugün, dünya çapında gerçekleştirdiği anlaşma ve ortaklıklarla, uluslararası yeme içme sektöründe lider konumda bulunan en önemli şirketlerden biri haline gelmiştir 12 ayrı ülkede toplam 170 farklı lokasyonda hizmet veren d.ream, toplam 8 bin 500 kişiye istihdam sağlamaktadır.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Türkiye’nin Konut Krizinden İngiltere Konut modeli ile Çıkış Yolu

Türkiye’nin Konut Krizinden İngiltere Konut modeli ile Çıkış Yolu

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, İngiltere’de git gide artan Shared Owne

30 April 2024


Zeray İnşaat, "Bahar" kampanyasında belirlediği hedeflerini gerçekleştirdi

Zeray İnşaat, "Bahar" kampanyasında belirlediği hedeflerini gerçekleştirdi

Zeray İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Şüheda Turoğlu, "Bankalarla yarışır cazip ödeme planlarımız netice

30 April 2024


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum