Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi Start Alıyor

07 Ekim 2016
PAYLAŞ
Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi Start Alıyor
Maltepe Başıbüyük kentsel dönüşüm projesinin birinci etabında muvafakatnameler dağıtıldı. Geri alındıktan sonra inşaat çalışmaları başlayacak...

Maltepe Belediyesi Başıbüyük'te dönüşüm projesinin 300 konutluk ilk etabı için mahalle halkıyla sözleşme imzaladı. Hak sahiplerinden muvafakatnameler alındıktan sonra, konutların inşaatına başlanacak.

TOKİ ile ortaklaşa hayata geçirilecek proje 1391 ada, 49 parsel üzerinde inşa edilecek. Başıbüyük Kentsel Yenileme (Gecekondu Dönüşüm) Projesi'nin 1. etabını oluşturan parselde yer alan 82 vatandaşa muvafakatname dağıtıldı.

Konuyla ilgili konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Kimse yerinden yurdundan olmayacak. Maltepelilerin değerleri yine Maltepe halkının olacak. TOKİ ile bu anlamda çok sıkı pazarlık yaptık ve inşaat metrekare birim fiyatı düşük olsun dedik. Onlar da sağ olsunlar bizi kırmadılar" diye konuştu.

GÜLSUYU GÜLENSU PLANLARI ÖNÜMÜZDEKİ AY İBB MECLİSİNDE
Gülsuyu-Gülensu mahallelerindeki dönüşüm içinde konuşan, Başkan Kılıç, "Önceki gün ilçemizde Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’ı ağırladık. Kentsel dönüşüm noktasındaki sorunlarımızı anlattık. Topbaş, yanımızda genel sekreterini aradı, Gülsuyu-Gülensu planlarının önümüzdeki aylarda meclise getirilmesini ve bu sorunun çözülmesini istedi. Kentsel dönüşümle ilgili sorunlarımızı aşacağız” dedi.

"Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi Start Alıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap