Manisa’da Tarih Yeniden Canlanacak!

08 Eylül 2015
PAYLAŞ
Manisa’da Tarih Yeniden Canlanacak!

Manisa sokaklarındaki tarihi doku, cephe sağlamlaştırma projeleri ile hem canlanancak hem de tarihi yapılar bir bir ortaya çıkacak.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 1. Anafartalar Mahallesi ve Çarşı Mahallesinde kentsel sit alanı içerisinde kalan sokaklarda yürüttüğü cephe sağlıklaştırma projesinde 2. etap başlıyor. Projenin bölgeyi canlandıracağını ve tarihi yapıyı ön plana çıkaracağını ifade eden Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Emine Müge Kuğu, 15 Eylül Salı günü hak sahipleriyle toplantı yapacaklarını ve projenin ayrıntılarını paylaşacaklarını söyledi.

Yaptığı çalışmalarla kentin çehresini değiştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler ilçesindeki 1. Anafartalar Mahallesi ve Çarşı Mahallesinde yürüttüğü cephe sağlıklaştırma projesinde 2. etap çalışmalarına başlıyor. Bölgede toplamda 508 adet parselin cephe sağlıklaştırmalarını yapacaklarının altını çizen Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Emine Müge Kuğu, ilk etapta 202 adet parselde çalışmaları tamamladıklarını söyledi.

İkinci etap çalışmaların 9 adada toplamda 137 parseli ilgilendirdiğini belirten Kuğu, “Çalışma yapacağımız bölgede kentsel sit alanı içerisindeki 9 adada toplam 137 parselin Rölöve Restitüsyon ve Restorasyon projeleri Koruma Kurulu’ndan onaylatıldı. Çeşnigir Camii ile Çarşı Bulvarı arasında kalan ve Cumhuriyet Hamamı’nı da kapsayan yenileme projemizle ilgili 15 Eylül Salı günü hak sahipleriyle bir toplantı gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızın onayını alır almaz çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.

BÖLGEYE CANLILIK GETİRECEK

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün projeye büyük önem verdiğinin altını çizen Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Kuğu, “İlk etapta Kuyumcular esnafının olduğu bölgede yaptığımız çalışmalar büyük beğeni topladı ve bölgenin havasını değiştirdi. İkinci etap olarak planladığımız bölgede yapacağımız çalışmalarla birlikte buraya da bir hareketlilik kazandırmayı ve tarihi yapıyı ön plana çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

İHA


"Manisa’da Tarih Yeniden Canlanacak!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap