Manzara Adalar LEED Platinum Sertifikası almaya hak kazandı

Kartal’da yükselen Manzara Adalar Projesi, Amerikan Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından ‘Core&Shell’ kategorisinde LEED Platinum (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası almaya layık görüldü.

07 August 2018
Manzara Adalar LEED Platinum Sertifikası almaya hak kazandı İstanbul Kartal’da hayata geçirilen Manzara Adalar Projesi, ekosisteme duyarlılığı ve yüksek çevreci performansı ile Amerikan Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından ödüllendirildi. İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından hayata geçirilen proje, ‘Core&Shell’ kategorisinde LEED Platinum (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası almaya layık görüldü. Projenin ofis blokları ise 81 puan alarak, yeşil bina sertifikası almaya hak kazandı.

Türkiye’de toplamda 8 projenin sahip olduğu LEED Platinum Sertifikası’na, dünya genelinde ise yalnızca 394 proje sahip bulunuyor. Bu sertifika, yalnızca çevre ve enerji dostu projelere veriliyor.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak, sosyal ve çevre sorumluluğu bilinciyle hareket ettiklerini ifade eden İş GYO Genel Müdürü Hasan Kimya Bolat, daima doğaya uyumlu ve ekosisteme duyarlı projeler geliştirdiklerini belirtti. Hayata geçirdikleri projeleri en başından itibaren çevreye duyarlı ve ihtiyacı kadar tüketen bir anlayışla tasarladıklarını vurgulayan Bolat, Kartal’da inşa ettikleri Manzara Adalar projesinin almaya hak kazandığı LEED Platinum Sertifikası’nın bunun en önemli kanıtı olduğunu söyledi. Başkan Bolat, bundan sonra da hayata geçirecekleri projelerde, doğayla uyumlu tasarımlar tercih edeceklerini kaydederek, bu konudaki başarılarını devam ettireceklerini sözlerine ekledi.

İstanbul Kartal’da yükselen Manzara Adalar projesinde yer alan 22 katlı D Blok, 25 bin metrekarelik kiralanabilir bir alana sahipken, 15 katlı E Blok, yaklaşık 17 bin metrekarelik kiralanabilir bir alana sahip bulunuyor. Daha şimdiden Anadolu Hayat Emeklilik ile sağlayan İş GYO, daha pek çok prestijli marka ile görüşmelerini devam ettiriyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Antalya Gazipaşa'daki yapılaşma planı tepki çekti

Antalya Gazipaşa'daki yapılaşma planı tepki çekti

Gazipaşa'daki kıyı şeridinde turizm tesisi planlanması, Mimarlar Odası Antalya Şubesi'nden tepki çek

20 May 2020


Konut kredilerinde maliyet azaldı

Konut kredilerinde maliyet azaldı

Konut kredilerinde son bir yıl içerisinde 4'te bir oranında maliyet azaldı.

20 May 2020


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum