Markalı Konut Projelerinde Aidatlar El Yakıyor

İstanbul Beşiktaş'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

11 Ağustos 2015
Markalı Konut Projelerinde Aidatlar El Yakıyor

İstanbul'da hayata geçirilen markalı konut projelerinin aidat tutarları adeta el yakıyor.

Ev almak ya da kiralamak isteyenler artık siteleri tercih ediyor. Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, aidat konusunun marka projelerde ev satmada bile dezavantaj oluşturmaya başladığını söyledi.

Ev almak ya da kiralamak isteyenler artık siteleri tercih ediyor. Sosyal donatıları sebebiyle daha çok tercih edilen sitelerin bazılarında bir kira değerine ulaşan aidatlar, İstanbul’da metrekare başına aidat fiyatı diğer illere göre daha yüksek. İstanbul’da artık en düşük aidat fiyatının 300 liraya dayandığını belirten Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, aidat konusunun marka projelerde ev satmada bile dezavantaj oluşturmaya başladığını söyledi.

Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, “maksimum aidat rakamlarında İstanbul Avrupa yakası metrekaresi 13,16 lira değer ile ilk sırada. Bunu 9,44 lira fiyatla Ankara, 7,54 ile Anadolu yakası ve 4,01 lira ile İzmir takip ediyor” dedi. Hakan Erilkun, İstanbul Güngören’nin metrekaresi 1,02 lira ile en düşük değere sahipken, Beşiktaş’ın 5,6 lira ile en yüksek aidat ortalamasına sahip ilçeler olduğunu söyledi. Erilkun, 5,6 lira metrekare fiyatına göre Beşiktaş'ta 100 metrekarelik bir evin aidatı 560 lira olduğuna dikkat çekti.

NTAxMTcyND-sitelerde-aidatlar-el-yakiyor

 

İstanbul'da bulunan bazı markalı konut projelerinin metrekare başına aidat fiyatları :

Beşiktaş Büyükhanlı : 7 lira

Sinpaş Lagün : 4,5 lira

Maslak Mashattan : 4 lira

Spradon Kuleler : 4 lira

İstwest : 3,74 lira

Bizimevler : 3,15 lira

Ağaoğlu My World : 3 lira

Halkalı Olimpia Kent : 2,6 lira

İhlas 3 : 2 lira

Soyak Evo Star : 2 lira

TEM Avrupa Konutları : 1,75 lira

Aidat konusunun marka projelerde ev satmada bile dezavantaj oluşturmaya başladığını kaydeden Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, İstanbul'da artık en düşük aidat fiyatının 300 liraya dayandığını belirtti.

Hakan Erilkun açıklamalarına şöyle devam etti:

Bu bedellere ısınma masrafları dahil bile değil. Dünyada konut fiyatı en çok artan ülkeyiz. Bir de aidat probleminin oluşması sektör açısından problem oluşturabilir. Bu sebeple bunun kontrol edilmesi, devletin müdahil olarak, önlem alması gerekiyorHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.